کد خبر: 175281 A

در دیدار ربیعی و مانوئل دیاس در ژنو توافق شد

برای حل مشکل بیکاری در ایران سالانه به بیش از یک میلیون فرصت شغلی نیاز داریم و ما در این زمینه از سرمایه گذاری خارجی برای پیشبرد برنامه های اقتصادی استقبال می کنیم.

آقای مانوئل دیاس وزیر کار برزیل در حاشیه اجلاس سازمان بین المللی کار در ژنو با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و توافق کرد در سفر آتی به تهران یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و برزیل به امضا برسد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی، در این دیدار علی ربیعی با اشاره بر سفر قبلی خود و آشنایی با دستاوردهای برزیل در عرصه توسعه، یادآور شد: مطالعات زیادی را در زمینه تجربیات برزیل در عرصه توسعه کار و رفاه اجتماعی و مبارزه با فقر داشتم و معتقدم دو کشور تجربیات ارزشمندی را در این حوزه ها دارند و می توانند با یکدیگر همکاری مناسبی داشته باشند.

وی افزود: علیرغم توانمندی های دو کشور در عرصه های مختلف حجم مبادلات تجاری مناسب نیست و امیدوارم سطح مبادلات اقتصادی دو کشور ارتقا یابد.

ربیعی گفت: از اینکه برزیل قدرت هفتم اقتصادی است بسیار خرسندیم و الگوی توسعه برزیل نشان می دهد به جز الگوی های غربی نیز می توان مدل های توسعه اقتصاد بومی را مانند برزیل تجربه کرد.

وی تصریح کرد: علیرغم تحریم های ظالمانه غرب علیه ایران، دولت سیاست های رفاه اجتماعی را همچنان اجرا می کند اما این تحریم ها موجب شده که ایران نتواند برغم توانمندی های مختلف اهداف توسعه ملی خود را به طور کامل محقق کند.

وی گفت: برای حل مشکل بیکاری در ایران سالانه به بیش از یک میلیون فرصت شغلی نیاز داریم و ما در این زمینه از سرمایه گذاری خارجی برای پیشبرد برنامه های اقتصادی استقبال می کنیم.

ربیعی ازبرنامه های دولت برای مبارزه با فقر مطلق خبر داد و گفت: مسئولیت این طرح به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واگذار شده و ما در صدد اجرای آن هستیم لذا می خواهیم در این زمینه از تجربیان برزیل استفاده کنیم.

وی تامین مسکن برای کارگران را از دیگر برنامه های دولت برای کارگران برشمرد و افزود: صندوق های بازنشستگی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکانات گسترده ای دارند که می توانند در بخش های اقتصادی با برزیل همکاری های گسترده ای را تامین کنند.

دیاس وزیر کار برزیل نیز با ابراز خرسندی از این دیدار، یادآور شد: ما از مبارزات و چالش های ملت ایران آگاه هستیم و همواره برزیل مخالف تحریم ها ی غرب علیه ایران بوده و همواره این دیدگاه خود را در مجامع مختلف اعلام کرده است.

ضمن آنکه آماده گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی به تجربه برزیل در زمینه ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: برزیل توانسته طی چهار سال ۵ میلیون فرصت شغلی ایجاد کند، این در حالی است که در حوزه مبارزه با فقر نیز تجارب زیادی داریم که می توانیم آن را در اختیار ایران قرار دهیم.

وی دعوت ربیعی برای سفر به تهران را پذیرفت و گفت: دیدار از ایران برای من یک رویای دوران کودکی بوده و امیدوارم این سفر به ارتقاء گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور منجر شود و در تهران یادداشت تفاهم همکاری به امضا برسد.

اقتصاد ایران برزیل بیکاری دولت روابط عمومی سرمایه گذاری مسکن وزارت تعاون ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر