کد خبر: 164484 A

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

دولت نهم و دهم با وجود تورم ۴۲.۵ درصد قیمت ارز را ثابت نگاه داشت و اجازه داد با دلار ۱۰ هزار ریالی واردات گسترده انجام شود که باعثنابودی تولیدات داخلی شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به حرکت درآوردن چرخ صنعت کشور و رونق دوباره این حوزه، عزم جدی دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایلنا، سید محمدعلی سید ابریشمی در جمع صنعتگران استان همدان افزود: در هشت سال گذشته آسیب های زیادی بر پیکره تولید کشور وارد و اعتبارات و منابع مالی که باید برای ایجاد بسترهای سرمایه گذاری در صنعت هزینه شود، ضایع شده است.

مدیرعامل شرکت صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: با وجود تمام مشکلات، دولت تدبیر و امید درصدد است تا چرخ صنایع را به حرکت درآورده و باعثافزایش تولید ناخالص ملی و ایجاد اشتغال برای جوانان شود.

سید ابریشمی تأکید کرد: در هشت سال گذشته ثبات اقتصادی کشور متزلزل و روابط خارجی به طور کلی قطع شده بود و دسترسی نداشتن به منابع ارزی، برای دولت جدید ماند.

این مسوول تأکید کرد: دولت نهم و دهم با وجود تورم ۴۲.۵ درصد قیمت ارز را ثابت نگاه داشت و اجازه داد با دلار ۱۰ هزار ریالی واردات گسترده انجام شود که باعثنابودی تولیدات داخلی شد.

سید ابریشمی با بیان اینکه منابع در اختیار استان همدان برای اداره امور، رقم قابل ملاحظه ای نیست اظهار داشت: باید انتظارات را با شرایط فعلی منطبق کرد و با تلاش شبانه روزی مسوولان، این برهه زمانی را به نحو مطلوب پشت سر گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: ۷۲۹ شهرک صنعتی در سراسر کشور به تولید کنندگان خدمات ارایه می کنند که برای واگذاری زمین به سرمایه گذاران تسهیلات ویژه با تخفیفات خوبی در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برای واگذاری زمین به سرمایه گذاران در مناطق محروم ۱۰ درصد و در مناطق غیرمحروم پنج درصد تخفیف لحاظ شده است.

در این جلسه نمایندگان هریک از شهرک های صنعتی استان به طرح مشکلات خود پرداختند که مواردی همچون نبود امکانات در شهرک های صنعتی، نبود روشنایی معابر، میزان بالای مالیات ها و تأمین آب در این نشست مطرح و بررسی شد.

دولت گذشته با واردات گسترده تولید را نابود کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر