کد خبر: 152018 A

طی ۱۰ ماهه ابتدای سال؛

ایران در ۱۰ ماه نخست سال جاری به ۱۴۶ کشور جهان صادرات و از ۱۱۷ کشور واردات داشته است و برنج به ارزش حدود ۲ میلیارد دلار یکی از اقلام عمده وارداتی ایران در این دوره بوده است.

طی ۱۰ ماهه منتهی به دی ماه سال جاری به تعداد ۳ هزار و ۴۳۳ قلم کالا به ۱۴۶ مقصد صادراتی ارسال شده است. در این مدت همچنین به تعداد ۴ هزار و ۹۷۲ قلم کالا از مبادی ۱۱۷ کشور جهان واردات انجام شده است.

به گزارش ایلنا، در ۱۰ ماهه نخست امسال متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی افزون بر ۳۹۰ دلار بوده است. همچنین در دوره زمانی مورد بررسی متوسط قیمت هر تن کالای وارداتی افزون بر یک هزار و ۴۶۸ دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته رشد ۹ درصدی را نشان می دهد.

همچنین طی ده ماهه نخست امسال اقلام عمده صادرات کشورمان شامل سنگ آهن هماتیت دانه بندی شده به ارزش یک میلیارد و ۱۰۴ میلیون دلار،(متانول الکل متیلیک) ۹۰۱ میلیون دلار، قیر نفت ۹۰۶ میلیون دلار و اوره ۹۰۶ میلیون دلار بوده است.

براساس این گزارش در این مدت اقلام عمده محصولات وارداتی به کشور شامل برنج به ارزش یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون دلار، کنجاله به ارزش یک میلیارد و ۴۴۲ میلیون دلار، دانه گندم سخت به ارزش یک میلیارد و ۱۲ میلیون دلار، دانه ذرت دامی به ارزش یک میلیارد و ۱۷ میلیون دلار و وسایل نقلیه به ارزش ۹۱۷ میلیون دلار بوده است.

ایران ۲ میلیارد دلار برنج وارد کرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر