کد خبر: 152006 A

رئیس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد؛

وزارت اقتصاد بنگا‌ه‌هایی که تسهیلات دریافتی را صرف امور غیر تولیدی کرده‌اند شناسایی و با آنها برخورد کند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بر شکل گیری تعامل راهبردی بین بخش‌ خصوصی و حاکمیتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان این مطلب که ' اقتصاد مقاومتی ' به معنای فراهم کردن حضور مردم در اقتصاد است، گفت: بر همین اساس باید تعامل راهبردی بین بخش‌ خصوصی و حاکمیتی شکل گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در این نشست افزود: وزارت اقتصاد بنگا‌ه‌هایی که تسهیلات دریافتی را صرف امور غیر تولیدی کرده‌اند شناسایی و با آنها برخورد کند.

شافعی با بیان اینکه آمار دقیقی درخصوص معوقات بانکی وجود ندارد، تصریح کرد: به عنوان مثال برخی این رقم را ۷۰ هزار میلیارد و برخی دیگر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام می کنند؛ درحالی که رقم معوقات در سال ۹۱ در حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان بود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی مردمی‌کردن اقتصاد به نوعی که زمینه حضور مردم در اقتصاد فراهم و با کمک آنها مشکلات حل شود، خاطرنشان کرد: اقتضای مردمی کردن اقتصاد، توانمندسازی بخش خصوصی است، بنابراین باید در سیاستهای کلی اقتصاد حضور این بخش پررنگ‌تر از گذشته شود و این موضوع نیازمند تعامل راهبردی بین حاکمیت و بخش خصوصی است.

شافعی ادامه داد: برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی ظرفیت‌های قانونی لازم در کشور وجود دارد ولی به درستی از آنها استفاده نمی‌شود و این حاکی از آن است که مشکل اصلی عدم توانایی در تعامل است. برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید قانون‌گریزی در کشور محو شود و این موضوع تنها به بخش حکومت یا دولت و یا مردم مربوط نمی‌شود بلکه همه قوا باید برای فعالیت‌های خود نظارت مستمر داشته باشند در غیر اینصورت دور باطلی که در گذشته وجود داشته ادامه خواهد یافت و تولید زیر پای بخش غیرمولد له می‌شود.

وی تاکید کرد: اتاق بازرگانی آمادگی این را دارد که از همه ظرفیتهای خود برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در کنار دولت و مجلس قرار بگیرد.

بازرگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر