کد خبر: 145533 A

از کل تسهیلات مذکور ۲۰۰۰ میلیارد ریال را بانک ملت و ۱۶۰۰ میلیارد ریال را بانک تجارت تامین خواهند کرد.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به منظور خرید ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن، با دو بانک تجاری برای پرداخت ۳۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به معدنکاران توافق کرد.

به گزارش‌ ایلنا، با تخصیص این تسهیلات معدنکاران می توانند نسبت به خرید ماشین آلات و تجهیزات نو و دست دوم معدنی اقدام کنند.

از کل تسهیلات مذکور ۲۰۰۰ میلیارد ریال را بانک ملت و ۱۶۰۰ میلیارد ریال را بانک تجارت تامین خواهند کرد.
تسهیلات یاد شده در قالب تفاهمنامه امضا شده سه جانبه بین ایمیدرو، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و بانک های مذکور به معدنکاران بخش خصوصی پرداخت خواهد شد.

معاون وزیر و رییس هیات عامل ایمیدرو در این زمینه گفت: نرخ سود این تسهیلات مطابق تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن است اما ایمیدرو بسته به نوع معادن و راهبردی بودن آن بین ۲ تا ۱۰ درصد یارانه برای معدنکاران درنظر گرفته است.
مهدی کرباسیان یکی از سیاست های ایمیدرو را دعوت از سرمایه گذاران بخش معدن و صنایع معدنی ذکر کرد و افزود: هدف کلی ایمیدرو تخصیص ۲۵۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای تامین ماشین آلات و تجهیزات معدنی است که در صورت توافق طرفین(بانک های عامل)، طرح مذکور برای سال های آینده قابل تمدید خواهد بود.
وی گفت: حمایت از بخش معدن جزو تکالیف دولت است و از این رو ایمیدرو تلاش دارد تا در این حوزه با انجام کارجهشی به رونق هر چه بیشتر بخش معدن و صنایع معدنی کمک کند.
کرباسیان تصریح کرد: ایمیدرو از طریق صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی حمایت از معدنکاران کوچک و متوسط بخش خصوصی را در برنامه دارد.

ایمیدرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر