کد خبر: 145512 A

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر تهران؛

گردش مالی صنعت طلا در جهان بیش از هزار میلیارد دلار است و ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا سال ۹۵ بالغ بر دو میلیارد دلار صادرات طلا و جواهر داشته باشیم.

در حال حاضر فناوری لازم در تولید طلا افزایش قابل توجهی داشته است و به لحاظ کیفیت تولید طلای کشور از کیفیت بالایی برخوردار است.
به گزارش ایلنا، عبادالله محمدولی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی طلا، نقره و جواهر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: گردش مالی صنعت طلا در جهان بیش از هزار میلیارد دلار است.
وی افزود: کشور ما این پتانسیل را دارد تا سالانه ۵ میلیارد دلار صادرات داشته باشیم و برنامه‌ریزی ما این است تا سال ۹۵ دو میلیارد دلار صادرات طلا و جواهر داشته باشیم.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر گفت: ‌در حال حاضر اشتغال مستقیم در تولید طلا ۱۳۰ هزار نفر است و می‌توانیم این شاخص را به ۳۵۰ هزار نفر برسانیم.
وی افزود: در وهله اول به دنبال آن هستیم تا پاسخگوی بازار داخل باشیم و پس از آن به دنبال توانمندی‌های صادراتی این صنعت و بازارهای هدف می‌رویم.
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان طلا و جواهر گفت: بازارهای هدف صادراتی طلا و جواهر ایران شامل روسیه، بلوک شرق و کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس است.
محمدولی گفت: در حال حاضر فناوری لازم در تولید طلا افزایش قابل توجهی داشته است و به لحاظ کیفیت تولید طلای کشور از کیفیت بالایی برخوردار است.
بنا بر این گزارش، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه پدرام سلطانی و علاءالدین میرمحمد صادقی اعضای هیأت رئیسه اتاق بازرگانی ایران، غفوری فرد، پرند معاون وزیر کار و جمعی از فعالان صنفی و صنعتی حضور داشتند.
طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر