کد خبر: 138545 A

انجمن حمایت از مصرف کنندگان خواستار شد؛

براساس نظر مسئولین آثار مخرب آلودگی هوا نه تنها سبب مرگ و میر شهروندان تهرانی گردیده بلکه متاسفانه در حال حاضر تهران از نظر کودکان سرطانی جزو شهرهای اول دنیا محسوب می‌شود.

انجمن حمایت از مصرف کنندگان از کلیه مسئولین و دست اندرکاران کاهش آلودگی هوا تقاضا دارد تا نسبت به مرگ شهروندان تهرانی بر اثر آلودگی هوا پاسخگو باشند.

به گزارش ایلنا، براساس نظر مسئولین آثار مخرب آلودگی هوا نه تنها سبب مرگ و میر شهروندان تهرانی گردیده بلکه متاسفانه در حال حاضر تهران از نظر کودکان سرطانی جزو شهرهای اول دنیا محسوب می‌شود.

این درحالی است که با گذشت بیش از ۳۰۰ روز سال جاری شهر تهران تنها ۳ روز هوای پاک داشته است شهروندان گرامی اگر چه بخش قابل توجهی از آلودگی هوا ناشی از غیر استاندارد بودن خودرو‌های فرسوده و جدید و سوخت غیر استاندارد اعم از بنزین و گازوئیل صنایع آلاینده شامل کارخانهای مختلف نیروگاههای تولید برق و غیره بوده لیکن نباید از سهم تاثیر گذار دستگاههای حرارتی خانگی منجمله شومینه شوفاژ و سایر دستگاههای گرم کننده در آلودگی هوا غافل گشته و از این جهت انجمن انتظار دارد مردم با رعایت دمای منزل در فصل زمستان(در روز ۲۱ درجه سانتیگراد و درشب ۱۸ درجه سانتیگراد) و پوشش مناسب درون منزل به کاهش آلودگی هوا و در نتیجه پرداخت هزینه کمتر گاز به اقتصاد خانواده‌ها کمک نمایند.

حدود بیست درصد از آلودگی هوا نتیجه سوخت‌های خانگی است.

انجمن حمایت از مصرف کنندگان تقاضا دارد تامردم با کاهش تردد خودروهای تک سرنشین و استفاده کمتر از سوخت نامناسب و استفاده بیشتر از وسائل حمل و نقل عمومی، تنظیم فنی خودروهای شخصی، ‌جلوگیری از کارکردن در جا خودرو در آغاز حرکت روزانه و… که کاهش الودگی هوا را در پی دارد ضمن مشارکت مسئولانه در حل معضلات اجتماعی به حق دیگر همشهریان خود احترام بگذارند.

در پایان این انجمن یادآوری می‌ کند استفاده از محیط زیست و آب وهوای سالم حق همه شهروندان است.

مصرف کننده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر