کد خبر: 128735 A

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خبر داد:

این عملیات با هدف تکمیل اکتشافات انجام شده و به روز شدن ارزش اقتصادی و اجتماعی معادن سنگان به اجرا در می آید و بدین ترتیب آینده درخشانی را برای مردم منطقه و صنعت فولاد کشور رقم خواهد زد.

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از برنامه اکتشاف در ۱۲هزار کیلومتر مربع از معادن سنگ آهن سنگان خبر داد.
به گزارش ایلنا، مهدی کرباسیان پس از دیدار از معادن سنگ آهن سنگان با اعلام خبر فوق افزود: این عملیات با هدف تکمیل اکتشافات انجام شده و به روز شدن ارزش اقتصادی و اجتماعی معادن سنگان به اجرا در می‌آید و بدین ترتیب آینده درخشانی را برای مردم منطقه و صنعت فولاد کشور رقم خواهد زد.

رییس هیات عامل ایمیدرو به برنامه‌های این ناحیه معدنی در توسعه صنعت فولاد اشاره کرد و اظهار داشت: با اجرای طرح‌های توسعه در معادن سنگ آهن سنگان قرار است ظرفیت تولید سنگ آهن و گندله در این منطقه به ۲۰ میلیون تن افزایش یابد.
در حال حاضر یک کارخانه ۲.۶میلیون تنی تولید کنسانتره سنگ آهن در سنگان مشغول به فعالیت است و در کنار دست آن طرح‌های تولید ۵ میلیون تن گندله و ۲.۴میلیون تن کنسانتره سنگ آهن نیز در حال اجرا است.

وی در عین حال از متوازن نبودن اجرای طرح جامع فولاد در کشور به عنوان یکی از دغدغه‌های ایمیدرو و دیگر نهادهای مرتبط یاد کرد و گفت: قرار بود در این طرح برنامه ایجاد زیرساخت ها همچون آب، برق، گاز و جاده و… نیز به اجرا در آید اما به رغم درآمد ۸۰۰میلیارد دلاری کشور در ۸ سال اخیر، چنین توازنی ایجاد نشده است.
کرباسیان از آمادگی ایمیدرو برای مشارکت در توسعه امور زیربنایی منطقه سنگان خبر داد و خاطر نشان کرد: با روش‌های مشارکتی می‌توان به توسعه منطقه سنگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای و ریلی کمک کرد به گونه‌ای که همزمان با توسعه اقتصادی، شاهد توسعه اجتماعی منطقه نیز باشیم.

سنگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر