کد خبر: 116837 A

عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با ایلنا:

واحدهای نظارتی و بهداشتی، سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو باید نسبت به آلودگی خاک‌ها و محصولات کشاورزی واکنش نشان دهند.

عدم استفاده از کودهای شیمیایی اگرچه تولید محصولات کشاورزی را به لحاظ کمیت دچار مشکل می‌کند، اما سلامت محصولات کشاورزی و مصرف کنندگان را تضمین می‌کند.

بهرام بیراوند نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص سلامت محصولات کشاورزی گفت: استفاده از سم و کود در کشور ما به نحوی است که کمتر از ۳ درصد در مواد غذایی باقی می‌مانند و این نشان از سلامت و مزیت محصولات کشاورزی ما در مقایسه با محصولات وارداتی است.

این عضو کمیسیون کشاورزی گرانی کود شیمیایی را به نفع مصرف کنندگان محصولات کشاورزی دانست و افزود: با گران شدن و یا در اختیار قرار نگرفتن سموم و کودهای شیمیایی اگرچه موجب آسیب محصولات کشاورزی می‌شود اما میوه سالمتری به لحاظ مواد سمی و شیمیایی در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد.

بیراوند به غیرقانونی بودن آبیاری مزارع با پساب‌های صنعتی اشاره و اظهار داشت: واحدهای نظارتی و بهداشتی، سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو باید نسبت به آلودگی خاک‌ها و محصولات کشاورزی واکنش نشان دهند.

وی درخصوص واردات محصولات کشاورزی آلوده نیز گفت: مبادی ورودی و دستگاه‌های نظارتی بر واردات محصولات بی‌کیفیت و آلوده نظارت دارند اما با این وجود هرازچندگاهی شایعاتی مبنی بر ورود محصولات آلوده به کشور منتشر می‌شود.

این عضو کمیسیون کشاورزی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت دستگاه‌های نظارتی و وزارت بهداشت بر سلامت محصولات وارداتی به مردم توصیه کرد که با مصرف محصولات کشاورزی تولید داخل ضمن اطمینان از سلامت به تولید ملی کمک کنند.

کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر