کد خبر: 112932 A

رییس سازمان ملی استاندارد ایران:

اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور تصدی گری به بخش خصوصی در سازمان ملی استاندارد در حال اجرا است و درحال حاضر ۱۵۰۰ آزمایشگاه همکار خصوصی و ۲۰۰ شرکت بازرسی فنی در رابطه با استانداردسازی در کنار این سازمان فعالیت می کنند.

سازمان ملی استاندارد، پژوهشگاه استاندارد را با حدود ۱۰۰ عضو هیات علمی تشکیل داده که در خدمت صنعت است.

به گزارش ایلنا، نظام الدین برزگری در همایش گرامیداشت روز جهانی استاندارد گفت: حماسه اقتصادی با ارتقای کیفیت و استانداردسازی که بهترین روش برای مقابله با واردات و بی نیاز کردن کشور از کالاهای وارداتی است، قابل تحقق است.

به گفته برزگری سازمان ملی استاندارد در چند سال گذشته علیرغم تلاطم های خودش و دور از سیاست های نامهربانانه به کار خود ادامه داد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران یکی از کارهای استاندارد را افزایش کارایی صنایع عنوان و تاکید کرد در این زمینه استاندارد بنا ندارد با نیروی قهری با صنعتگران برخورد کند، بلکه با ایجاد پژوهشگاه‌ها بخش صنعت را یاری می‌رساند.

وی با اشاره به تشکیل ۱۶ گروه پژوهشی افزود: این گروه‌ها آماده هستند در زمینه مشکلات اقتصادی کشور تحقیق کنند و راه حل بدهند.

برزگری با اشاره به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در سازمان ملی استاندارد گفت: اصل ۴۴ قانون اساسی و واگذاری امور تصدی‌گری به بخش خصوصی در سازمان ملی استاندارد در حال اجرا است و درحال حاضر ۱۵۰۰ آزمایشگاه همکار خصوصی و ۲۰۰ شرکت بازرسی فنی در رابطه با استانداردسازی در کنار این سازمان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: ۱۳ میلیون هکتار از جنگل‌های دنیا به دلیل وضعیت زیست محیطی درحال از بین رفتن هستند و ۴۵ درصد لایه های یخی نازک شده اند که به این مسایل زیست محیطی در ایران نیز باید توجه شود.

استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر