کد خبر: 107130 A

ایلنا گزارش می‌دهد:

نامه‌ای در خصوص لغو واگذاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به ما نداده‌اند / در چند وقت گذشته دولت با ارسال نامه‌ای خواستار باز پس‌گیری لایحه‌ واگذاری زمین‌های نمایشگاه به صدا‌وسیما شده بود.

واگذاری زمین نمایشگاه بین‌المللی به سازمان صدا و سیما بعد از کش و قوسهای فراوان باز هم خبرساز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدی نژاد رئیس دولت دهم در ماه‌های پایانی مسوولیت خود و بعد از تصویب هیات وزیران لایحه‌ای را به مجلس ارسال کرد که بر اساس آن شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با کلیه دارایی‌ها، اموال و تعهدات به سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران واگذار می‌شود و سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است تا پنج سال امکانات لازم را در محدوده محل دایمی برای برگزاری نمایشگاه در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد.

زمین نمایشگاه بین‌المللی تهران ۸۵۰ هزار مترمربع یا ۸۵ هکتار وسعت دارد که که برخی از آن با عنوان کادوی دولت احمدی‌نژاد به این سازمان یاد می کردند.
این خبر در همان زمان باعثواکنش‌های بسیاری شد، برخی کارشناسان این عمل را ناقض قوانین و برخی دیگر این عمل را مثبت و طبق اختیارات رئیس‌جمهور دانستند.

این‌ سخنان ضد و نقیض همچنان ادامه داشت تا جاییکه مجلس شورای اسلامی از بررسی این امر خبر داد، در همین راستا حمیدرضا آملی، سخنگوی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی در گفتگو با رسانه‌ها اظهار داشت: در چند وقت گذشته دولت با ارسال نامه‌ای خواستار باز پس‌گیری لایحه‌ واگذاری زمین‌های نمایشگاه به صدا‌وسیما شده بود.

وی تصریح کرد: در پاسخ به این نامه، رییس مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای لایحه مذکور را به دولت بازگرداند، با پس‌گیری این لایحه نمایشگاه بین‌المللی با روال سابق خود در حال فعالیت بوده و این امر به دلیل اهمیت جایگاه نمایشگاه در تجارت است.

این در حالی است که چندی پیش مدیر کل روابط عمومی صدا‌وسیما اعلام کرده بود که واگذاری زمین‌های نمایشگاه به صدا‌وسیما منتفی نشده و تنها مجلس به چند نکته از این لایحه ایراد وارد کرده و با کلیت این موضوع مشکلی ندارد.

مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما با بیان اینکه واگذاری زمین نمایشگاه بین المللی به صدا و سیما منتفی نشده است، گفته بود: ممکن است ایراداتی به نحوه نگارش نامه و یا مستندات و مواد قانونی نامه باشد، اما هیچگاه ایرادی به اصل واگذاری وارد نشده است.

محمدتقی سهرابی مدیرکل روابط عمومی صداوسیما در خصوص انتشار اخباری مبنی بر اینکه دولت با ارسال نامه‌ای به صداوسیما لغو واگذاری زمین‌های نمایشگاه بین‌المللی به این نهاد را اعلام کرده است، گفته بود: نامه‌ای در خصوص لغو واگذاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به ما نداده‌اند.

وی با بیان اینکه دوستان در مجلس و دولت در حال انجام کارهای کارشناسی هستند، گفت: واگذاری زمین های نمایشگاه بین‌المللی تهران از سوی دولت به صداوسیما منتفی نشده است.

با این اوصاف واگذاری زمین‌نمایشگاه‌های بین‌المللی درهاله‌ای از ابهام قرار دارد و به نظر می‌رسد این وظیفه مجلس است که با قاطعیت واگذاری یا عدم واگذاری این زمین‌ها را اعلام کند و به تمامی حرف و حدیث‌ها پایان دهد.

نمایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر