کد خبر: 106676 A

رییس مجمع واردات در واکنش به لغو تحریم‌های اخیر در گفتگو با ایلنا:

ما باید عوارض تحریم‌های غیر انسانی غرب را به خود تحریم‌کنندگان بازگردانیم و منافع آنها را در این راستا قرار دهیم که خودشان دست از حلقه محاصره اقتصادی ما بردارند.

رییس مجمع واردات در واکنش به لغو تحریم‌های اخیر گفت: ما باید به فراتر از جغرافیای خود بیاندیشیم و میان منافع اروپا و امریکا شکاف بیاندازیم.

محمد حسین برخوردار، رییس مجمع واردات، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به این‌که تاریخ گواه این مدعاست که هیچ ملتی با نگاه محدود به جغرافیای خود به جایی نرسیده است، اظهار داشت: دیدگاه ما در مجمع واردات در این مدت همواره بر این نقطه متمرکز بوده که باید عوارض تحریم‌های غیر انسانی غرب را به خود تحریم‌کنندگان بازگردانیم و منافع آنها را در این راستا قرار دهیم که خودشان دست از حلقه محاصره اقتصادی ما بردارند.

وی افزود: برای این منظور باید میان منافع اروپا و آمریکا شکاف بیاندازیم، این یگانه راه درهم شکستن تحریم‌ها است که اجماع جهان در خصوص محدودیت تجاری ایران را تضعیف کنیم و الحمدلله در این چند ماه اخیر شاهد سلسله مستمر ابطال تحریم‌ها بوده‌ایم، مسلما این به آن معنا است که ما برای فراهم آورن مراتب رفاه برای جامعه خودمان، نباید منتظر بارش از آسمان دیگران باشیم، بلکه باید دست به زانوی خودمان بگیریم و از فرصت‌هایی که در عرصه‌های مختلف از جمله تجارت بین‌المللی پیش روی داریم با حداکثر توان، بهره‌برداری کنیم.

برخوردار با اشاره به رابطه همپوشانی تولید ملی و مدیریت واردات افزود: بررسی نظریات توسعه اقتصادی موید رابطه مثبت تجارت خارجی و توسعه اقتصادی کشورهاست.

وی در خاتمه گفت: بدون شک ما هنگامی می‌توانیم از تجارت بین‌المللی استفاده مناسب کنیم که داد و ستد کالایی داشته باشیم؛ پس از این زاویه هم تولید ملی بسیار مهم است و هم مدیریت واردات و این همان نقطه هم‌پوشانی تجارت و تولید است که هردو مدنظر مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر