کد خبر: 106432 A

رییس اتحادیه بارفروشان در گفتگو با ایلنا:

تنها راه برای مقابله با این واسطه گری‌ها و چندین برابر شدن قیمت‌ها این است که بزرگترین باغات کشور تحت نظارت اتحادیه بار فروشان و دولت به توزیع محصولات خود بپردازند.

رییس اتحادیه بارفروشان گفت: دولت دهم دلال پروری کرده است و خود عامل تفاوت هزینه تمام شده تولید و قیمت عرضه محصولات کشاورزی از جمله میوه‌ها شده است.

مصطفی دارایی نژاد رییس اتحادیه بارفروشان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی ۱۴هزار هکتار از باغات دشت مغان آذربایجان را که زیر کشت هلو، شلیل، گیلاس، زردآلو، آلبالو، فندق، سیب و بادام بود را در مزایده‌ای به فرد واسطه‌گر و دلالی به بهای ۹ میلیارد تومان واگذار کرد.

وی ادامه داد: میزان برداشت از این باغات ۲۰ هزار تن بوده است که تقریباً کیلویی ۵۰۰ تومان می‌شود و با احتساب هزینه ۱۰۰۰ تومانی برای هر کیلو، روی هم رفته هر کیلو با هزینه ۱۵۰۰ تومانی ذخیره سازی و وارد سردخانه شد، درحالی‌که این فرد واسطه میوه‌ها را با قیمت های متفاوت از کیلویی ۵هزار تومان تا ۷ هزار تومان عرضه کرد که نسبت به هزینه تمام شده هر کیلو میوه اصلاً منصفانه نبوده است.

رییس اتحادیه بارفروشان خاطرنشان کرد: تاکنون شکایت‌ها از نحوه فروش این باغ و میزان‌قیمت‌گذاری این دلال به‌جایی نرسیده است ولی ما درصددیم که در یک جلسه با مسوولان وزارت‌خانه جهاد کشاورزی کنونی این قبیل مشکلات را رفع کنیم.

دارایی نژاد در پایان افزود: تنها راه برای مقابله با این واسطه گری‌ها و چندین برابر شدن قیمت‌ها این است که بزرگترین باغات کشور تحت نظارت اتحادیه بار فروشان و دولت به توزیع محصولات خود بپردازند.

میوه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر