کد خبر: 248601 A

یک کارشناس ارشد اقتصادی؛

تنها خانوارهایی که در کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کرده‌اند و جزء ۱۰ میلیون نفر تحت پوشش این کمیته هستند مستحق دریافت یارانه هستند و به اعتقاد بنده در ایران تنها باید به ۳۰ درصد از خانوار‌ها و تنها به ۳ دهک پایین درآمدی یارانه تعلق گیرد.

یک کار‌شناس ارشد اقتصادی معتقد است احمدی‌نژاد کاری کرد که حذف یارانه بر دوش دولت روحانی بیفتد.

مهدی پازوکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص حذف یارانه نقدی خانوارهای با درآمد بیش از ۲.۵ میلیون تومان اظهار داشت: حذف یارانه نیاز به شجاعت دارد و اینکه احمدی‌نژاد یارانه را با نام پول امام زمان بین مردم توزیع کرد و به مردم این گونه مطرح کرد که همه فکر کنند پول نفت خود را دریافت می‌کنند شرایط امروز را بوجود آورد.

وی افزود: تنها خانوارهایی که در کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کرده‌اند و جزو ۱۰ میلیون نفر تحت پوشش این کمیته هستند مستحق دریافت یارانه هستند و به اعتقاد بنده در ایران تنها باید به ۳۰ درصد از خانوار‌ها و تنها به ۳ دهک پایین درآمدی یارانه تعلق گیرد.

پازوکی تصریح کرد: به لحاظ کار‌شناسی در صورتی که دولت بخواهد قطعا می‌تواند از دادن یارانه جلوگیری کند اما در حال حاضراصولگرایان می‌خواهند این موضوع را سیاسی کنند و به حساب دولت اعتدال بگذارند. در واقع این اصول گرایان هستند که بیشتر به دنبال حذف یارانه هستند.

وی گفت: مردم در سال ۹۲ از این جهت به روحانی رای دادند که خواهان تغییرات بودند اما این شرایط در حال حاضر به ضرر تغییرات در ایران است.

پازوکی با بیان اینکه شرایط را برای حذف یارانه از دید اقتصاد سیاسی مناسب نمی‌دانم خاطر نشان کرد: متاسفانه فسادهای رخ داده در دولت نهم و دهم سبب شد که کشور ۲۵ سال به عقب رانده شود و در حال حاضرهم اکثر مناظرات تلویزیونی که با عنوان بحثآزاد برگزار می‌شود اکثرا از سوی نیروهای محافظه کاری هستند که از دوران قبل باقی مانده‌اند و کمتر اصلاح طلبی را در این مناظرات می‌بینیم.

یارانه نقدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر