کد خبر: 248512 A

رییس اتحادیه پیراهن دوزان انتقاد کرد؛

سال گذشته وضعیت صنف ما بهتر از امسال بود و بنکداران برای شهرستان‌ها از ما خرید می‌کردند اما امسال هیچ خریدی انجام نشده است.

رییس اتحادیه پیراهن دوزان از ارائه معافیت مالیاتی برای برگزاری نمایشگاه پوشاک ترکیه‌ای انتقاد کرد.

جواد درودیان، رییس اتحادیه پیراهن دوزان، در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه دوخت پیراهن بین ۶۰ تا ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است گفت: اقتصاد کشور مریض است و تولید نابود شده واردات غیرقانونی پیراهن و پوشاک هم به تولیدات داخل ضربه زده است.

وی با بیان اینکه همه به نمایشگاه بهاره چشم دوخته‌اند افزود: سال گذشته وضعیت صنف ما بهتر از امسال بود و بنکداران از ما برای شهرستان‌ها خرید می‌کردند اما امسال هیچ خریدی انجام نشده است.

درودیان با اشاره به اینکه قاچاق پوشاک ازترکیه به وفور انجام می‌شود تصریح کرد: متاسفانه مسئولین ما برای برگزاری نمایشگاه پوشاک ترک معافیت مالیاتی هم گذاشته‌اند و بین ۳۰ تا ۴۰ درصد تخفیف گمرکی ارائه دادند تا نمایشگاه پوشاک برگزار کنند اما از اعضاء ما مالیات برارزش افزوده هم می‌گیرند!

وی خاطر نشان کرد: اکثر پارچه‌های ما از ترکیه، چین و تایلند وارد می‌شود و پیراهنی که مغازده داران از ما ۱۰۰ هزار تومان می‌خرند ۳۰۰ هزار تومان می‌فروشند و تعزیرات هم هیچ اقدامی نمی‌کند.

پیراهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر