کد خبر: 239615 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با ایلنا:

صداقت در گفتار، رفتار، مجلس، وزارت‌خانه، در نهاد‌ها باید برقرار باشد و مربوط به یک فرد خاص نمی‌شود، مسئول، کارمند، کارگر، کارفرما، شرکت، پیمانکار، دولت و حوزه را در بر می‌گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عدم صداقت را دلیل مشکلات کشور دانست.

روح الله بیگی ئیلانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص برگزاری همایش صداقت و اهدای تندیسی با این عنوان، گفت: کلمه صداقت از آن معقوله‌هایی است که آن‌چنان باید به آن بها داده نشده است. در حالی که اگر بتوانیم برای این کلمه مبارک هزینه کنیم، به آن اعتبار دهیم و همایش، جشنواره و کلاس‌های آموزشی و تعلیم و تربیت برای نهادینه کردن این معقوله برگزار کنیم، یقینا جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را خواهیم گرفت.

وی بیشتر مشکلات کشور را از عدم صداقت دانست و ادامه داد: صداقت در گفتار، رفتار، مجلس، وزارت‌خانه، در نهاد‌ها باید برقرار باشد و مربوط به یک فرد خاص نمی‌شود، مسئول، کارمند، کارگر، کارفرما، شرکت، پیمانکار، دولت و حوزه را در بر می‌گیرد.

بیگی افزود: برگزاری چنین همایش‌ها و اهدای تندیسی برای صداقت، می‌تواند یک تلنگر و تشویق باشد. همچنین برای تشخیص خوب از بد به طور حتم مفید خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: به عنوان مثال در این مراسم که این تندیس از میان بانک‌ها به «بانک ملت» تعلق گرفت تلنگری است برای مدیرعاملان دیگر بانک‌ها و چنین حرکاتی می‌تواند تشویق و محرکی برای ترویج معقوله صداقت در کشور باشد.

آسیب های اجتماعی بانک ملت تعلیم و تربیت دولت کلاس های آموزشی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مشکلات کشور صداقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر