کد خبر: 236865 A

معاون وزیر جهادکشاورزی مطرح کرد:

بزرگترین برنامه وزارت جهاد کشاورزی آبیاری‌ نوین به جای آبیاری‌های سنتی است که سال گذشته سرعت خوبی داشت و امسال هم امیدواریم با همان شیب ادامه پیدا کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: علاوه برموضوع آبیاری‌ نوین راهکار دیگر وزارتخانه انتقال کشت محصولات پر مصرف آب در محیط‌های کنترل شده مانند گلخانه‌ می باشد.

به گزار ش خبرنگار ایلنا، اسکندر زند در حاشیه مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه در جمع خبرنگاران در رابطه با میزان بهره وری آب در بخش کشاورزی اظهار کرد: نمی توانم در مورد میزان بهره‌وری آب در کشور در بخش کشاورزی آمار دقیقی ارائه کنم، میزان بهره‌وری آب در مزرعه حدود ۴۰ درصد و در حوزه بین ۷۰ تا ۸۰ درست است و البته بر سر این موضوع که بهره‌وری در مزرعه و یا حوزه را باید مدنظر قرار داد چالش وجود دارد.

وی افزود: بزرگترین برنامه وزارت جهاد کشاورزی آبیاری‌ نوین به جای آبیاری‌های سنتی است که سال گذشته سرعت خوبی داشت و امسال هم امیدواریم با همان شیب ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی با بیان اینکه امروزه در دنیا برای ارزیابی وضعیت کشاورزی دو شاخص مدنظر است، یکی بهره‌وری از آب و دیگری ترسیب کربن گفت: وزارتخانه در خصوص این دو موضوع برنامه‌های خوبی دارد و یکی از

برنامه‌های وزارتخانه این است که مقدار تولید محصول را به ازای واحد افزایش دهیم.
وی اظهار داشت: یکی از مشکلات هدر رفت آب در کشاورزی، تبخیر است و وزارتخانه برای این منظور هم برنامه‌هایی در نظر دارد.

بخش کشاورزی بهره وری جهاد کشاورزی شاخص کربن کشاورزی مشکلات وزارت جهاد کشاورزی وزارتخانه آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر