کد خبر: 236768 A

وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

در بخش گندم ۳۳۰ نفر گندمکار خبره داریم، بنابراین، باید ۳۳۰ برنامه نیز در ارتباط با تولید گندم تهیه و تولید شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان نشان داده‌اند که اگر به همین صورت ادامه دهید، در یکی دو سال آینده به واردات گندم نیاز نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود حجتی در نخستین نشست مجمع ملی گندم‌کاران خبره اظهار کرد: علم، دانش، تکنولوژی و تجربه باید در کنار هم قرار گیرد، اما تجربه دارای ارزش گرانبهایی است که در هیچ کتابی نوشته نمی‌شود.

وی خطاب به گندم کاران گفت: ما دلمان می‌خواهد مزارع شما گندمکاران خبره نشان دار شود تا کشاورزان با مراجعه به آن مزارع از تجربیات شما استفاده کنند.

وی در رابطه با فعالیت گنم کاران اظهار کرد: در بخش گندم ۳۳۰ نفر گندمکار خبره داریم، بنابراین، باید ۳۳۰ برنامه نیز در ارتباط با تولید گندم تهیه و تولید شود.

حجتی افزود: زکات علم یاد دادن به دیگران است و امیدواریم با بهره‌گیری از دانش، گندمکاران خبره در یک دوره کوتاه پاسخگوی نیاز کشور باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در مورد دانش فنی و علم و تکنولوژی در حد مطلوبی قرار داریم و امیدواریم این مجمع و سازمان مشکلات را حل کنند، زیرا عمده مشکلات ما انتقال یافته‌های پژوهشی است و اگر بتوان یافته‌ها را منتقل کرد، به نتایج مطلوبی دست خواهیم یافت.

وی اظهار داشت: اگر به هر سازمانی اختیارات لازم، کافی و مناسب داده شود، آشفتگی‌ها و مسائل حل می‌شود و اگر در هر بخش، زیربخشی یک مسئول قرار دهیم، مشکلات مربوط به آن بخش هم حل می‌شود.

جهاد کشاورزی مشکلات واردات گندم وزیر سال بخش آینده تولید گندم خبره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر