کد خبر: 236430 A

مدیر امور هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی؛

دولت برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی، آیین نامه هایی را تصویب و ضوابطی را تعیین کرده است.

مدیر امور هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی خرم آباد در دستور کار قرر گرفته است، افزود: این موضوع پس از طی مراحل قانونی برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال می شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، جعفر آهنگران با بیان آنکه مسئولیت راه اندازی این منطقه ویژه اقتصادی برعهده شرکت شهرک های صنعتی است، افزود: دولت برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی، آیین نامه هایی را تصویب و ضوابطی را تعیین کرده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون درخواست های بسیاری برای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی دریافت کرده ایم؛ اظهار داشت: پس از بررسی این درخواست ها و تطابق آن با ضوابط و آیین نامه ها، راه اندازی این مناطق در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مدیر امور هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی در خصوص راه اندازی منطقه ویژه دارویی در شهرستان ساوجبلاغ استان البرز نیز گفت: این منطقه مختص فعالیت های دارویی و داروهای های تک خواهد بود.

وی فعالیت این منطقه ویژه دارویی را در بخش داروهای سرطانی عنوان کرد و افزود: راه اندازی منطقه ویژه دارویی برکت نهایی و برای تصویب به مجلس ارسال شده است.

آهنگران با بیان اینکه مناطق ویژه اقتصادی کشور مناطق صنعتی هستند که فعالیت آنان بیشتر در بخش تولید است، افزود: با توجه به ارزش افزوده و امتیازاتی که به این مناطق داده شده، از جاذبه های مطلوبی برای جذب سرمایه گذاران برخوردار هستند.

وی هدف اصلی مناطق ویژه اقتصادی را تحقق اقتصاد مقاومتی با صادراتی کردن این مناطق، تشویق تولید، کاهش واردات و تلاش برای سرمایه گذاری های بیشتر در تکنولوژی پیشرفته عنوان کرد.

مدیر امور هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی گفت: این مناطق در چارچوب ماموریتی که از سیاست های اقتصاد مقاومتی به آنها ابلاغ شده، می توانند به الگوهایی برای اجرای این سیاست ها تبدیل شوند.

آیین نامه استان البرز اقتصاد مقاومتی دولت سرمایه گذاران سرمایه گذاری مناطق آزاد واردات مناطق اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر