کد خبر: 236321 A

وزیر صنعت، معدن وتجارت:

طرح فولاد قائنات(خراسان جنوبی) در بخش احیا حدود ۸۰ درصد و در فولادسازی حدود ۳۳ درصد پیشرفت دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاخیر در اجرای طرحها توسط هر فرد یا نهادی باشد، پذیرفتنی نیست و به عنوان یک وظیفه ملی باید پیگیر اجرای هفت طرح فولاد استانی بود.

گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایمیدرو حاکی است، محمدرضا نعمت زاده در نشست پیگیری هفت طرح فولادی تصریح کرد: تحقق بخشیدن این طرحها یک برنامه جدی محسوب می شود و تعلل در این راه از سوی هیچ فردی قابل قبول نیست.

رئیس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو) نیز اظهار داشت: طرح فولاد قائنات(خراسان جنوبی) در بخش احیا حدود ۸۰ درصد و در فولادسازی حدود ۳۳ درصد پیشرفت دارد.

مهدی کرباسیان افزود: کارهای مربوط به ال سی این طرح انجام و عملیاتی شده و تاخیر پیش آمده در این رابطه ناشی از مشکل میان بانک مرکزی ایران با بانک چین بود.

معاون وزیر صنعت معدن، معدن و تجارت اضافه کرد: مشکل اصلی این طرح تامین مالی بود که برای حل آن و ادامه اجرای طرح، مشارکت گرفته شد.

وی گفت: توسعه فعالیت در این مجتمع در ماههای آینده موجب آن می شود تا حداقل ۳۰۰ نفر در کارگاههای این طرح مشغول به فعالیت شوند.

کرباسیان ابراز امیدواری کرد: واحد احیای این طرح در نیمه اول سال آینده آماده بهره برداری شود.

هفت طرح فولاد استانی از ۱۳۸۵ در دستور کار قرار گرفت که اسامی و موقعیت جغرافیایی آنها به این شرح است: سپیددشت(چهارمحال و بختیاری)، نی ریز(فارس)، میانه(آذربایجان شرقی)، سبزوار(خراسان رضوی)، شادگان(خوزستان)، بافت(کرمان) و قائنات(خراسان جنوبی) قرار است این واحدهای فولادسازی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن تا یک میلیون تن مورد بهره برداری قرار گیرد.

ایران اکنون پانزدهمین فولاد ساز جهان محسوب می شود، سال گذشته مجموع تولید فولاد خام کشور به رقم بیش از ۱۵.۶ میلیون تن رسید که نسبت به سال ۹۱ رشد ۸.۸ درصدی داشت.

آذربایجان شرقی ایران بانک مرکزی چین خراسان جنوبی خراسان رضوی صنعت معدن صنعت معدن و تجارت فولاد معاون وزیر صنعت معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر