کد خبر: 232604 A

طی هشت ماهه گذشته؛

میزان واردات سبزیجات، میوه‌ها و سایر اجزاء نباتات با ۱۳ درصد کاهش به ۳۰ میلیون و ۱۲ هزار و ۵۹۰ دلار، نوشابه‌ها، آبگونه‌های الکلی و سرکه با ۱۲۴ درصد کاهش از ۱ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۲۴۳ دلار در مدت مشابه سال گذشته به ۶۹۷ هزار ۹۸۶ دلار رسید.

طی ۸ ماه گذشته واردات توتون و تنباکو با ۴ درصد رشد و واردات نوشابه‌ها و آبگونه‌های الکلی ۱۲۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا و براساس آمار گمرک ج. ا. ایران در بخش واردات محصولات صنایع غذایی - نوشابه ها - آبگونه‌های الکی و سرکه ها - توتون و تنباکو و بدل ساخته آن‌ها میزان واردات برخی از اقلام نظیر فراورده‌های گوشت - ماهی - قشرداران - صدفداران یا سایر آبزیان فاقد ستون فقرات با رشد همراه بوده و به ۱۶۱ هزار و ۵۵۵ دلار رسیده است.

همچنین واردات قند و شکر و شیرینی با ۲۳ درصد رشد به لحاظ ارزشی به ۴۸۱ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۹۵۷ دلار، واردات کاکائو و فرآورده‌های آن با ۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته به ۶۰ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۳۴۸ دلار، واردات فرآورده‌های غلات، آرد، نشاسته، فکول یا شیر و نان‌های شیرینی با کاهش ۲۷۷ درصدی به ۱میلیون و ۱۷۲ هزار و ۳۳۰ دلار و واردات فرآورده‌های خوراکی گوناگون با ۳۴ درصد کاهش به ۸۲ میلیون و ۸۲ هزار و ۳۸۸ دلار رسیده است.

همچنین میزان واردات سبزیجات، میوه‌ها و سایر اجزاء نباتات با ۱۳ درصد کاهش به ۳۰ میلیون و ۱۲ هزار و ۵۹۰ دلار، نوشابه‌ها، آبگونه‌های الکلی و سرکه با ۱۲۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از ۱ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۲۴۳ به ۶۹۷ هزار ۹۸۶ دلار، آخال و تفاله صنایع خوراک سازی و خوراکیهای ماده برای حیوانات با ۹ درصد افزایش به ۱ میلیارد و ۸۱ میلیون و ۲۶ هزار و ۸۹۵ دلار و واردات توتون و تنباکو و بدل توتون و تنباکو ساخته شده با ۴ درصد افزایش به ۱۶۵ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۹۴۸ دلار رسیده است.

واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر