کد خبر: 231067 A

نعمت زاده:

اکنون فضای مناسبی برای کار و سرمایه گذاری در ایران وجود دارد و قابلیت های کشورمان دربخش اقتصادی و تجاری بخوبی مورد استفاده قرار نگرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با هیاتی بلندپایه از مدیران شرکت های آلمانی در زمینه های انرژی، نفت و گاز، صنعت، معدن، خودرو، فناوری اطلاعات و سدسازی، گفت: آلمان ها از فرصت سرمایه گذاری ایجاد شده در ایران استفاده کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، محمدرضا نعمت زاده در نشست هیات تجاری اقتصادی خاور دور و نزدیک آلمان، ضرورت گسترش حجم مبادلات تجاری دو کشور آلمان وایران را مورد تأکید قرار داد.

وی اهمیت ایجاد فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در دو کشور را خاطرنشان ساخت و اظهار داشت: شرکت های آلمانی باید در مراودات تجاری با ایران حضور یابند و منتظر لغو تحریم های اقتصادی نباشند.

نعمت زاده تصریح کرد: اکنون فضای مناسبی برای کار و سرمایه گذاری در ایران وجود دارد و قابلیت های کشورمان دربخش اقتصادی و تجاری بخوبی مورد استفاده قرار نگرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ایران و آلمان ظرفیت های بالایی برای گسترش بیشتر روابط تجاری، صنعتی و معدنی دارند و رفع موانع موجود ناشی از تحریم در زمینه بانک اهمیت زیادی دارد.

وی آمادگی ایران را برای توسعه همکاریها در زمینه مختلف اقتصادی اعلام کرد و گفت: حجم مبادلات تجاری تهران - برلین با توجه به ظرفیت های موجود بسیار کم است و می تواند توسعه بیشتری پیدا کند.

ریاست هیات آلمانی به عهده هلمن مدیرعامل شرکت نموف و نیز خانم هلن رنگ است و گروهی مرکب از ۳۶ نفر از مدیران شرکت های بزرگ آلمانی در هیات اعزامی حضور دارند.

آلمان ایران ایران و آلمان تجارت سرمایه گذاری صنعت معدن صنعت معدن و تجارت فناوری اطلاعات کار و سرمایه نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر