کد خبر: 230971 A

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران:

این طرح در ابتدا در ۱۰ استان کشور از قبیل تهران، قزوین، چهار محال و بختیاری، اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس، گلستان، اردبیل، خراسان رضوی و جنوبی برگزار می‌شود.

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران، گفت: شیرخام خریداری شده از دامداران پس از خرید تبدیل به شیر خشک و یا خامه می‌شود و خرید شیر خام از دامداران توسط سازمان تعاون روستایی تا زمانی ادامه می‌یابد تا قیمت خرید شیر توسط صنایع به ۱۴۴۰ تومان برسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا حیدرقلی‌زاده، در نشست خبری در مورد چگونگی اجرای طرح خرید تضمین شیر از دامداران اظهار کرد: این طرح برای اولین بار در کشور و در استان تهران اجرا می‌شود و هدف از انجام آن رساندن قیمت شیر خام به سقف مصوب یعنی ۱۴۴۰ تومانی که دولت مصوب کرده، می‌باشد.

حیدرقلی‌زاده اظهار داشت: بنابراین مدت زمان برای این کار مشخص نشده و ممکن است این کار یک هفته و یا چند ماه ادامه یابد و مدت اجرای آن بستگی به افزایش قیمت شیر خام تا سقف مصوب دولت دارد.

وی در مورد نحوه پرداخت مبلغ شیر خام خریداری شده، اظهار داشت: هنوز در مورد چگونگی آن تصمیم گرفته نشده بلکه منابع آن تأمین است و این بستگی به دامدار دارد که بخواهد پول شیر فروخته شده خود را به صورت نقد یا نهاده دریافت کند.

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران اظهار داشت: این طرح در ابتدا در ۱۰ استان کشور از قبیل تهران، قزوین، چهار محال و بختیاری، اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس، گلستان، اردبیل، خراسان رضوی و جنوبی برگزار می‌شود.

آذربایجان شرقی استان تهران استان کشور اصفهان افزایش قیمت پول چهار محال و بختیاری خراسان رضوی شیر شیر خشک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر