کد خبر: 230662 A

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

اکنون بخش معادن و صنایع معدنی ایران از ظرفیت بالایی برای بهره گیری از شرکتهای خارجی برخوردار است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بسیاری از شرکتهای اروپایی در سالهای گذشته شانس همکاری با ایران را از دست دادند، گفت: اکنون بخش معادن و صنایع معدنی ایران از ظرفیت بالایی برای بهره گیری از شرکتهای خارجی برخوردار است.

گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مهدی کرباسیان در دیدار توماس شوالم(Thomas Schwalm) معاون شرکت اروپایی(فنلاندی - آلمانی) ' اتوتک '(Outotec) با وی، اظهار داشت: ایجاد دفتر منطقه ای اتوتک در ایران سبب تسهیل توسعه روابط فنی و اقتصادی دو طرف می شود.

وی همکاری های نزدیک ایمیدرو با شرکت اتوتک را یادآور شد و گفت: علاوه بر پروژه های بخش فولاد، سنگ آهن، مس و آلومینیوم، زمینه همکاری برای اجرای طرح هایی مانند تیتانیوم، نفلین سینیت، کک نفتی و غیره بین دو طرف وجود دارد.

به اعتقاد رییس هیات عامل ایمیدرو، طراحی پایه پروژه های معادن و صنایع معدنی از دیگر بخش های همکاری دو سویه می تواند باشد.

کرباسیان افزود: امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران زمینه مناسبی است تا بخشی از زمینه های تحقیق و توسعه در حوزه معادن را در اختیار شرکت اتوتک قرار دهد.

ایران سنگ آهن فولاد معاون وزیر صنعت معدن و تجارت معادن خارجی صنایع معدنی شرکتهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر