کد خبر: 230484 A

رییس اتحادیه خشکبار در گفت‌وگو با ایلنا:

اقلامی مانند تخمه، بادام زمینی، کدو مرمری و بادام هندی از هند و سریلانکا وارد کشور می‌شود.

رییس اتحادیه خشکبار گفت: خشکبار در بازار زیاد است اما قیمت‌ها هنوز گران هستند!

مصطفی احمدی، رییس اتحادیه خشکبار در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص وضعیت بازار خشکبار، اظهار داشت: فروش خشکبار به عرب‌ها از چهل روز پیش آغاز شده اما میزان خرید آن‌ها نسبت به سال گذشته چندان تغییری نداشته است.

وی در پاسخ به این پرسش که عرب‌ها بیشتر متقاضی چه اقلامی از خشکبار ما هستند، گفت: عراقی‌ها بیشتر تخمه ژاپنی می‌خرند که قیمت آن هم نسبت به سال گذشته تفاوتی نداشته است.

رییس اتحادیه خشکبار در مورد شب یلدا نیز افزود: امسال شب یلدا در ماه صفر است و به نظر می‌رسد میزان خرید مردم هم رشدی نداشته باشد.

وی در مورد قیمت‌ها نیز تصریح کرد: نرخ خشکبار تابع عرضه و تقاضاست و در صورتی که خشکسالی نباشد و کمبودی در بازار نداشته باشیم نباید نرخ‌ها هم افزایشی داشته باشند.

احمدی با بیان اینکه خشکبار در بازار زیاد است اما قیمت‌ها هنوز گران هستند، ادامه داد: جنس به اندازه کافی برای مصرف در بازار هست منتهی پشتوانه‌ای ندارد و در صورتی که مردم برای عید و شب یلدا خرید مناسبی داشته باشند برای برج ۲ و ۳ سال اینده با کمبود مواجه شویم.

رییس اتحادیه خشکبار با اشاره به بهای پسته در بازار، گفت: در حال حاضر در عمده فروشی‌ها قیمت پسته از ۲۴ تا ۴۷ هزار تومان است که ممکن است در خرده فروشی‌ها این مبلغ بالا‌تر هم باشد.

وی در مورد واردات خشکبار نیز گفت: اقلامی مانند تخمه، بادام زمینی، کدو مرمری و بادام هندی از هند و سریلانکا وارد کشور می‌شود.

خشکبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر