کد خبر: 223484 A

کارخانه طلای زرشوران به عنوان بزرگ ترین طرح تولید طلای کشور، با حضور مقامات و مسوولان کشوری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

کارخانه طلای زرشوران به عنوان بزرگ ترین طرح تولید طلای کشور، امروز با حضور مقامات و مسوولان کشوری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، طرح احداثکارخانه طلای زرشوران یک طرح ملی تولید طلا در کشور است که با راه اندازی آن ظرفیت تولید طلای کشور را به بیش از ۶ تن می رساند.

این کارخانه، نخستین کارخانه تولید طلا در جهان است که با روش منحصر به فرد و کاملا بومی ساخته شده است؛ فرآوری طلا در این کارخانه نیز با روش شیمیایی انجام می شود که این روش از سوی یک شرکت ایرانی ابداع شده و به ثبت رسیده است.

میزان سرمایه گذاری ریالی و ارزی اختصاص داده شده برای بهره برداری از این طرح، به ترتیب ۸۳۴ میلیارد ریال و ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو است.

براساس این گزارش، ظرفیت تولید کارخانه طلای زرشوران در فاز نخست، ۳ تن طلا، ۲.۵ تن نقره و یک تن جیوه است و عیار طلای تولیدی این کارخانه ۲۴(۹۹.۹۹۹ درصد طلا) است.

با توجه به اکتشافات تکمیلی صورت گرفته، فاز دوم این کارخانه نیز با هدف افزایش ظرفیت به ۲ برابر، وارد مرحله اجرایی شده و پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۶ به مرحله بهره برداری برسد.

همچنین میزان اشتغال ناشی از فاز نخست این طرح، ۱۷۶ نفر به طور مستقیم و ۲۶۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم است.

اشتغال ایران جهان سرمایه گذاری یورو کشور تولید کارخانه طلای طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر