کد خبر: 217030 A

بانک مرکزی؛

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه مواد خوراکی را در هفته منتهی به ۲۵ مهرماه ۹۳ را در تهران اعلام کرد که بر این اساس نرخ شش گروه کالایی ثابت ماند در عین حال قیمت دو گروه افزایش و نرخ سه گروه دیگرکاهش یافت.

بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی ۱۱ گروه مواد خوراکی را در هفته منتهی به ۲۵ مهرماه ۹۳ را در تهران اعلام کرد که بر این اساس نرخ شش گروه کالایی ثابت ماند در عین حال قیمت دو گروه افزایش و نرخ سه گروه دیگرکاهش یافت.

به گزارش ایلنا، بر اساس گزارش بانک مرکزی در هفته مورد بررسی نرخ لبنیات، حبوب، سبزی های تازه، گوشت قرمز، چای و روغن نباتی نسبت به هفته قبل از آن تغییری نداشت.

در همین حال نرخ تخم مرغ، گوشت مرغ و قند و شکر با کاهش و قیمت برنج و میوه های تازه با افزایش مواجه شده است.

** لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت کره پاستوریزه ۰.۳ درصد کاهش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر ماند.

این در حالی است که بهای لبنیات نسبت به هفته مشابه سال قبل ۰.۱ درصد کاهش یافته است.

قیمت تخم مرغ نیز ۴.۸ درصد کاهش یافت و شانه ای بین ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان فروش رفت.

**برنج و حبوبات

در این هفته برنج داخله درجه یک و درجه دو هر کدام ۰.۲ درصد گران شد و قیمت برنج نسبت به هفته مشابه سال قبل ۴.۱ درصد افزایش یافت.

این در حالی است که قیمت تمامی اقلام در گروه حبوبات ثابت ماند.

**میوه و سبزی های تازه

در هفته منتهی به ۲۵ مهرماه در میادین زیرنظر شهرداری نارنگی عرضه نشد، اما سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها بودند به نرخ مصوب سازمان میوه و تره بار عرضه شد.

بر این اساس قیمت انگور ثابت، پرتقال درجه یک ۵.۳ درصد، لیموشیرین ۰.۱درصد، گلابی ۱.۳ درصد و شلیل و شبرنگ ۳.۱ درصد کاهش داشت. اما قیمت سایر اقلام این گروه بین ۰.۴ درصد تا ۶.۲ درصد افزایش یافت.

در گروه سبزی های تازه نیز بهای سبزی های برگی ثابت ماند. همچنین قیمت بادمجان ۲.۵ درصد، کدو سبز ۳.۸ درصد و سیب زمینی ۱.۳ درصد کاهش و بهای سایر اقلام این گروه بین ۰.۲ درصد تا ۱.۵ افزایش یافت.

این در حالی است که قیمت میوه های تازه در این هفته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۹ درصد رشد داشته است.

** گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد بررسی قیمت گوشت گاو و گوساله ۰.۱ درصد افزایش و قیمت گوشت گوسفند ۰.۱ درصد کاهش یافت.

این در حالی است که هر کیلو گوشت گاو و گوساله در سطح شهر حدود ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان فروش رفته است که بیانگر رشد ۰.۸ درصدی قیمت نسبت به هفته مشابه سال قبل است.

همچنین قیمت گوشت مرغ در هفته قبل ۳.۷ درصد کاهش داشت که بر این اساس هر کیلو مرغ در سطح شهر حدود ۶ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته شد.

**قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته منتهی به ۲۵ مهرماه قیمت قند و شکر ۰.۱ درصد کاهش یافت که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۰.۲ درصد افزایش دارد. همچنین بهای چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

برنج رشد سیب زمینی شکر قند گوشت گوشت قرمز لبنیات میوه و تره بار میوه و سبزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر