کد خبر: 213010 A

مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی گیلان خبر داد:

اقدام شایسته و به موقع دولت در خرید حمایتی برنج، موجب ثبات قیمت این محصول در بازار شده است.

مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی گیلان از خرید یک هزار و ۳۹۰ تن برنج به ارزش اقتصادی تقریبی ۸۴ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال توسط مراکز خریداری تعیین شده دولت در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، اسماعیل قاسمی با اعلام این خبر اظهار کرد: اقدام شایسته و به موقع دولت در خرید حمایتی برنج، موجب ثبات قیمت این محصول در بازار شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی خرید حمایتی برنج با روسای ادارات بازرگانی، آموزش و حراست تعاون روستایی گیلان افزود: نگهداری برنج خریداری شده در انبار، از تولید آن سخت‌تر و مهم‌تر است لذا باید شرایط نگهداری محصول برنج خریداری شده بنحوی باشد که در مدت باقیمانده در انبار، از کیفیت و شکل ظاهری آن کاسته نشود.

وی این اقدام دولت را در جهت جلوگیری از زیان تولیدکنندگان، مفید و در ثبات قیمت انواع برنج‌های بومی و محلی موثر خواند و افزود: این اقدام همچنین موجبات رضایتمندی تولید کنندگان و مصرف کنندگان برنج را فراهم کرده است.

مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی گیلان ادامه داد: تمامی محصولات خریداری شده از سوی این اتحادیه تحت پوشش بیمه سیل، برف، زلزله و آتش سوزی قرار گرفته است.

به گفته قاسمی؛ این طرح صرفا برای خرید انواع برنج بومی و پرمحصول در حال اجرا است.

وی یادآور شد: کار خرید حمایتی محصول برنج پس از جلسه هم اندیشی روسای ستادی تعاون روستایی و ادارات شهرستان‌ها و نیز مدیریت جهاد کشاورزی و مدیران اتحادیه‌های تعاون روستایی شهرستان‌های استان از ۲۷ شهریورماه امسال با ایجاد ۱۸ مرکز خرید در ۱۶ شهرستان گیلان(هر شهرستان یک مرکز و شهرستان رشت در سه منطقه مرکزی و خمام و لشت نشاء هر کدام یک مرکز) کار خرید را آغاز کرده و همچنان ادامه دارد.

به گفته قاسمی، تاکنون یک هزار و ۳۹۰ تن برنج به ارزش اقتصادی تقریبی ۸۴ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال توسط این مراکز خریداری و حمل شده است.

استان گیلان ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار دارد و ۳۱۷ هزار نفر در بخش کشاورزی استان فعالیت دارند؛ سالیانه حدود ۷۰۰ هزار تن برنج سفید از اراضی شالیکاری استحصال می‌شود.

آتش سوزی استان گیلان بخش کشاورزی برنج پوشش جهاد کشاورزی دولت زلزله سیل خرید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر