کد خبر: 212957 A

رئیس سازمان استاندارد:

تجمیع وظایف و یکپارچه سازی نظام استاندارد باید ایجاد شود تا توسعه پوشش استاندارد در تمامی تولیدات داخلی اتفاق بیفتد.

نیره پیروزبخت در همایش استاندارد گفت: قرار است به زودی با مصوبه مجلس، سازمان ملی استناندارد به عضویت سازمان استاندارد و متولوژی کشورهای اسلامی در آید.

به گزارش ایلنا، نیره پیروزبخت، رئیس سازمان استاندارد صبح امروز در مراسم روز جهانی استاندارد از ۴۶ هزار مورد نمونه‌برداری از سطح بازار در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: از ابتدای فعالیت سازمان استاندارد تاکنون ۲۵ هزار پروانه علامت استاندارد صادر شده است و هم‌اکنون ۴۵ شرکت بازرسی بین‌المللی در کشور درحال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه امسال برای مقوله استاندارد سازمان ملی استاندارد سیاست‌های مناسبی را تدوین نموده است، افزود: صرفه جویی در مصرف منابع، حمایت از مصرف کنندگان، حفظ ایمنی و بهداشت محیط زیست و ایجاد ارتباط مناسب میان اقتصاد سایر کشورها از جمله سیاست‌های اصلی این سازمان در سال جاری به شمار می‌آید.

وی عضویت این سازمان در ۱۱ سازمان بین المللی و منطقه‌ای را یکی از نکات مثبت سازمان ملی استاندارد ایران دانست و افزود: متأسفانه از سال ۷۲تاکنون قوانین متعددی به ما ابلاغ شده است که از آن جمله می توان به تدوین ۵ هزار تعرفه گمرکی اشاره کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد بر لزوم حرکت در تحول نظام استانداردسازی اشاره کرد و گفت: تجمیع وظایف و یکپارچه سازی نظام استاندارد باید ایجاد شود تا توسعه پوشش استاندارد در تمامی تولیدات داخلی اتفاق بیفتد.

پیروزبخت اضافه کرد: در تحول نظام استاندارد باید به یک رویکرد نوین در استانداردسازی دست پیدا کنیم. البته در کشورهای اروپایی نیز هر نهاد و دستگاهی خود به تنهایی در موضوع کیفیت و استاندارد دستگاه های زیرمجموعه خود فعالیت می کند که این موضوع نیز باید در ایران مدنظر قرار گیرد.

استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر