کد خبر: 212942 A

چیت‌چیان:

نگاه حداقلی در ارائه خدمات و کالا استراتژی درستی نیست و باید به سمت نگاه حداکثری در کیفیت و استاندارد بروید.

چیت‌چیان گفت: توان استاندارد برای نظارت بر کیفیت کالاها و خدمات محدود است / استانداردسازی بدون فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی معنایی ندارد.

به گزارش ایلنا، حمید چیت چیان صبح امروز در همایش روز جهانی استاندرد با اشاره به اینکه نامگذاری‌های مختلف مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر به دلیل جایگاه موثر اقتصاد در کشور و اعلام هشدارهایی به بخش کار و تولید ملی کشور بوده‌ است، اظهار داشت: نگاه حداقلی در ارائه خدمات و کالا استراتژی درستی نیست و باید به سمت نگاه حداکثری در کیفیت و استاندارد بروید. علامت استاندارد و رعایت ضوابط آن نباید فقط به الصاق یک علامت بر روی کالاها تعبیر شود بلکه تولید کالاهای با کیفیت بیانگر فرهنگ و سطح کیفی اقتصاد کشور در سطح منطقه و جهان است.

وی افزود: بخش خدمات همانند مخابرات، بهداشت عمومی، خدمات مالی و مشاوره و خرید و فروش تجارت ۸۰ درصد تولید ناخالص کشورهایی همانند آمریکا و ژاپن را به خود اختصاص داده است و تدوین استانداردها و ضوابط نباید به یک سازمان محول شود بلکه لفظ ملی بودن سازمان استاندارد بیانگر این موضوع است که باید موضوع استاندارد در بخش‌های مختلف اقتصادی به عنوان یک دستورالعمل کلی لحاظ شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه استاندارد باید ابزار اطمینان بخشی به مردم جامعه و حتی در سطح ملی و منطقه‌ای و جهانی برای محصولات و خدمات ایرانی باشد، گفت: باید به امر تحقیق و توسعه استاندارد توجه ویژه‌ای شود و به آن به عنوان یک بخش سرمایه گذاری پربازده نگاه شود نه آنکه با بی‌توجهی روبرو گردد.

بر اساس این گزارش، مراسم روز جهانی استاندارد صبح امروز در سالن همایش‌های صدا و سیما آغاز به کار کرد. در این همایش جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای صنعت، معدن و تجارت و نیرو حضور دارند.

استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر