کد خبر: 212621 A

درنشست صنعتگران با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران مطرح شد:

عمده مشکلات صنایع در ۳ بخش تقسیم می‌شود که اولین مورد آن مربوط به تسهیلات بانکی است. برای کمک به صنایع مقرر شد که ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت صنعت برای کمک به واحد‌ها قرار بگیرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت صنعت برای کمک به واحد‌ها قرار می‌گیرد.

قبه گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سید محمد علی سید ابریشمی، در شهرک صنعتی جی اصفهان و در بین صنعتگران این استان، گفت: جلسه مفصلی با هیات دولت داشته‌ایم که قرار شد ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت صنعت برای کمک به واحد‌ها قرار بگیرد. در حال حاضر عمده مشکلات صنایع در ۳ بخش تقسیم می‌شود که اولین مورد آن مربوط به تسهیلات بانکی است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر افرادی به اسم صنعت از وام‌های بانکی استفاده کرده‌اند، افزود: این در حالی است که خود صنعتگران از آن بی‌بهره بوده‌اند.

سیدابریشمی عنوان کرد: با وزیر صنعت هم مسئله بانک‌ها را مطرح کردیم که قرار بر این شد که استان‌ها درخواست‌هایشان را از طریق سازمان‌های صنعت در استان‌ها ارایه دهند و امیدواریم سیستم بانکی یاری کند و این مشکل حل شود.

وی مسئله بیمه و تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش افزوده را از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: در حالی که مالیات واحد‌ها به شهرداری می‌رسد اما شهرداری در قبال آن خدماتی به شرکت شهرک‌ها ارایه نمی‌دهد که در حال طرح این موضوع در سطح مجلس هستیم.

وی بیان کرد: به نماینده مردم اصفهان در مجلس پیشنهاد دادم در لایحه حمایت از تولید، مطرح کنند که درصدی از پرداخت واحدهای تولیدی، به خود شرکت شهرک‌ها برگردد تا این شرکت به واحد‌ها خدمات بدهد.

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هم در این نشست گفت: شرکت شهرک‌های استانی تکلیف ما را باز لحاظ مالی مشخص کند که چه میزان برای ما هزینه کرده و ما چقدر بدهکاریم.

محمد امین توکل ادامه داد: این شرکت در بعضی موارد هزینه و جریمه و… را از ما می‌گیرد اما اگر در ازای آن به ما خدمات ندهد کاری از دست ما بر نمی‌آید.

توکل، با بیان اینکه این شرکت طبق قانون وظیفه تامین زیرساخت‌ها را برای صنعتگران مستقر در شهرک‌های صنعتی دارد، اظهار کرد: چگونه است که در شهرک‌ها به متقاضی زمین داده می‌شود اما از او تعهد می‌گیرند که تقاضای برق نکند؟

وی خطاب به ابریشمی پیشنهاد داد: درخواست ما این است که در خلع ید متقاضیان از زمین‌های شرکت شهرک‌ها، تشکل‌های مردمی هم نظر بدهند.

توکل، با اعلام اینکه اساسنامه جدید شرکت‌های خدماتی شهرک‌های صنعتی ابلاغ شده است، گفت: جلساتی را از طریق خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با سید ابریشمی در زمینه ایجاد اصلاحاتی در دفا‌تر شرکت‌های خدماتی داشتیم که خوشبختانه به نتایج خوبی رسید.

اصفهان ایران تسهیلات بانکی دولت شهرداری صنایع کوچک صنعت صنعت معدن و تجارت لایحه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر