کد خبر: 212381 A

ساخت و تولید تجهیزات معدنی در ایران یک حرکت زیربنایی است که در نمایشگاه مهرماه تلاش می کنیم سرمایه و ایده های بیشتری را برای رفع این کمبود جذب کنیم.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن کشور از سرمایه گذاری روی ایده های مخترعان و مبتکران دانشجویی و مهندسان خبر داد وتصریح کرد: کمبود تجهیزات یکی ضعف های معادن کشور برای توسعه به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هرمز ناصرنیا ادامه داد: ساخت و تولید تجهیزات معدنی در ایران یک حرکت زیربنایی است که در نمایشگاه مهرماه تلاش می کنیم سرمایه و ایده های بیشتری را برای رفع این کمبود جذب کنیم.

ناصرنیا افزود: بهبود ارتباط بخش معدن با دانشگاه ها و مراکز کارآفرینی می تواند به تجاری سازی ایده های این بخش کمک شایانی کند. باید آگاه باشیم که بخش معدنی ایران و البته سایر بخش های صنعتی کمتر به بومی سازی فناوری ها و تحقیق برای تولید دانش روی آورده اند و تا زمانی که پروژه های دانشگاهی بدون حمایت صنعت و معدن انجام می شوند و از سوی دیگر دانشگاه نیز تمایلی برای اجرای تحقیقات کاربردی ندارد هیچ ارزش افزوده ای به دست نمی آید.

این کارشناس بخش معدن وعده داد: امسال در نمایشگاه معدن و صنایع معدنی که در ۲۲ مهرماه برگزار خواهد شد، بخش تجاری سازی ایده ها با قدرت بیشتری ظاهر شود.

ایران سرمایه سرمایه گذاری صنعت و معدن فناوری معدن تولید تجهیزات معدنی زیربنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر