کد خبر: 212380 A

باید مهندسان معدن و طراحان ماشین آلات و مبتکران صنعتی در کنار هم نقشه راه ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز معادن کشور را که بستر آنها وجود دارد تهیه کنند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران گفت: هیچ کشوری نمی تواند همه محصولات مورد نیاز خود را تولید کند و بنابراین ایران نیز در دستیابی به فناوری های جدید معدنی باید ضمن تلاش برای کسب دانش و تولید علم، روابط بین المللی خود را نیز توسعه دهد تا از فرصت های وارداتی و انتقال تکنولوژی نیز بهترین بهره برداری را داشه باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد رضا مرتضوی، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران می گوید: هیچ تکنولوژی بدون تولید دانش به دست نمی آید و بنابراین معادن کشور نیاز به ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه با هدف دستیابی به تکنولوژی های جدید دارند.

وی تشریح کرد: باید مهندسان معدن و طراحان ماشین آلات و مبتکران صنعتی در کنار هم نقشه راه ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز معادن کشور را که بستر آنها وجود دارد تهیه کنند.

مرتضوی افزود: صحبت از خودکفایی و تولید فناوری های جدید به معنای تولید همه تجهیزات نیست بلکه باید تولید در هر نوع محصولی دارای توجیه باشد و بنابراین بخشی از ماشین آلاتی که تولید و ساخت آنها در کشور توجیه اقتصادی دارند، کفایت می کند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران یادآور شد: هیچ کشوری نمی تواند همه محصولات مورد نیاز خود را تولید کند و بنابراین ایران نیز در دستیابی به فناوری های جدید معدنی باید ضمن تلاش برای کسب دانش و تولید علم، روابط بین المللی خود را نیز توسعه دهد تا از فرصت های وارداتی و انتقال تکنولوژی نیز بهترین بهره برداری را داشه باشد.

ایران صنعت معدن و تجارت فناوری معدن تولید راه تجهیزات تهیه معدنی نقشه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر