کد خبر: 670228 A

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران خبر داد:

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران از راه‌اندازی ۲۲ خط «اتوبوس مدرسه» در ۲۲ منطقه شهر تهران خبر داد و تاکید کرد: این اتوبوس‌ها از اول مهر به دانش‌‌آموزان سرویس‌دهی می‌کنند.

 

به گزارش ایلنا، پیمان سنندجی با اشاره به ویژگی‌های خاص سرویس مدارس در دنیا گفت: سرویس مدارس (اسکول باس) در دنیا دماغه‌دار بوده، داخل آن مکانی برای قرار دادن کتب و کیف دانش آموزان در نظر گرفته شده و تمام مشخصات ایمنی را دارند که ضمن تعریف مسیرهای مشخص،  مبداء آن درب منزل دانش‌آموزان نیست، بلکه مسیرهایی مشخص شده است تا ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها، فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی به دانش‌آموزان، آموزش داده شود.

وی افزود: امسال به پیشنهاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای اولین بار ۲۲ خط از خطوط اتوبوسرانی به سبک اسکول باس به دانش آموزان تهرانی خدمت‌‌‌رسانی خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی گفت: برای هر یک از مناطق ۲۲ گانه، یک خط اتوبوس که بیشترین مدرسه در مسیر آن قرار دارد با پلاکارد «اتوبوس مدرسه» و تابلوهای ویژه مدارس دیده شده است که در سه وعده صبح، ظهر و عصر به دانش‌‌آموزان سرویس‌‌‌دهی خواهد کرد.

پیمان سنندجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر