کد خبر: 248449 A

درجلسه شورای شهر مطرح شد؛

تعامل خوبی میان شورا و وزارت کشور برقرار شده که نوید بخش انتخاباتی پرشکوه و پرثمر برای شهر تهران است.

عضو شورای شهر تهران از افزایش ۲۰ درصدی شرکت کنندگان در انتخابات شورایاری‌ها نسبت به دوره‌های گذشته این انتخابات خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد دنیامالی با بیان اینکه ثبت‌نام در انتخابات شورایاری‌ها نسبت به دوره‌های گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته است، گفت: تعامل خوبی میان شورا و وزارت کشور برقرار شده که نوید بخش انتخاباتی پرشکوه و پرثمر برای شهر تهران است.

وی افزود: استقبال از انتخابات شورایاری‌ها نشان‌دهنده مشارکت عمومی جامعه است که این مهم از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است و امیدواریم این انتخابات در روز هشت اسفند ماه به صورت باشکوه برگزارشود. همچنین دستوری صادر شده که این حرکت در کلان شهرهای دیگر نیز انجام شود که اقدام بسیار خوبی است.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت تدوین لایحه بودجه تا آخر سال گفت: در این خصوص با وجود تضارب آراء‌ تعامل خوبی با شهرداری تهران داریم و فکر می‌کنم این بودجه از شفافیت خوبی برخوردار است.

وی ادامه داد: اطلاعاتی که امسال شهرداری اعلام کرده است، قبلا ارائه نشده بود و مستندات این اطلاعات در حال حاضر تکمیل شده است.

دنیامالی تاکید کرد: زمانی که بحثدیون را داریم مناطق مختلف ارقام مختلفی را ارائه داده‌اند که این موضوع رسیدگی به بودجه را سخت می‌کند.

این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: این بودجه براساس برش دوم برنامه پنج ساله است که براساس این برش باید لایحه بودجه ۱۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان باشد، در حالی که بودجه ارائه شده از طرف شهرداری ۱۷ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان بوده و شورا مبلغ ۱۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد آن را تصویب کرده است. که این مبلغ به غیر از بودجه سازمان‌ها و شرکت‌ها است.

انتخابات بودجه جامعه رشد شورای شهر شهر تهران شهرداری تهران لایحه بودجه نظام مقدس جمهوری اسلامی وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر