کد خبر: 242591 A

حجت‌الاسلام امرودی:

مرکز پیشگیری و کنترل خشم کشور سه ماه به صورت پایلوت فعالیت خواهد کرد که در این مدت خدمات به صورت رایگان خواهد بود. بعد از سه ماه تنها هزینه‌های ضروری و حداقلی دریافت خواهد شد و مراعات حال نیازمندان را هم خواهیم کرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اجتماع‌پذیری و حفظ سلامت روحی و روانی افراد را از جمله وظایف خانه سلامت عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا حجت‌الاسلام میثم امرودی در مراسم افتتاح اولین مرکز پیشگیری و کنترل خشم کشور گفت: یکی از شعارهای ما این است که شهر خوب ساختی است نه یافتنی. اگر هوا آلوده است ویا قانون رعایت نمی‌شود خود شهروندان اولین عامل این مشکلات هستند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه اولین عامل تغییر محله است افزود: ۴ عامل در تربیت نقش موثر دارند که شامل خانواده، ‌مدرسه، مسجد و محله می‌شود.

امرودی یادآور شد: در گذشته اگر کسی آسیب می‌دید همه اهل محل برای کمک به او اقدام می‌کردند اما امروزه اینگونه نیست و لازم است که به آموزه‌های دینی و اسلامی خود بازگردیم.

وی با اشاره به راه اندازی سرای محلات گفت: دلیل راه‌اندازی این مراکز آن بود که مردم بتوانند با دست خود به کاهش آسیب‌ها کمک کنند و امیدواریم به زودی فرهیختگان نیز به کمک محلات بیایند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: کمک به اجتماع‌پذیری یکی از وظایف خانه سلامت است همچنین حفظ سلامت روحی و روانی یکی دیگر از وظایف این مراکز است.

امرودی با اشاره به حفظ سلامت معنوی شهروندان به عنوان یکی از وظایف خانه های سلامت گفت: مردم ما با هر دین و مذهبی به سه چیز اعتقاد دارند خدا، نبوت و معاد. و باید با توجه به این اشتراکات مشکلات موجود را حل کنیم. همچنین حساس کردن مردم نسبت به سلامت خود دیگر وظیفه خانه‌های سلامت است.

وی با بیان اینکه در گذشته یکی از مشکلات ما در سطح محلات مواجهه با افرادی بود که برای کنترل خشم مشکل داشتند گفت: در آن زمان جایی برای ارجاع این افراد وجود نداشت و با تدبیری که اندیشیده شد قرار شد با حمایت شهرداری این مراکز افتتاح شده و کار توسعه و نظارت بر کیفیت این مرکز بر عهده وزارت ورزش و جوانان باشد.

امرودی در خصوص هزینه‌های مراجعه به این مرکز گفت: این مرکز سه ماه به صورت پایلوت فعالیت خواهد کرد که در این مدت خدمات به صورت رایگان خواهد بود. بعد از سه ماه تنها هزینه‌های ضروری و حداقلی دریافت خواهد شد و مراعات حال نیازمندان را هم خواهیم کرد.

آموزه های دینی اجتماعی و فرهنگی خانواده خشم روحی و روانی سلامت شهرداری مدرسه مسجد وزارت ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر