کد خبر: 175233 A

رئیس شورای شهر تهران؛

در ارتباط با بحران قوانین به قدر کفایت وجود داردکه در آن وظایف شهرداری ها مشخص شده است ما خود را نماینده شهروندان می دانیم از نگاه حقوق شهروندی باید به مردم بگوییم که در وقوع حوادثی از این دست چه باید بکنند و از چه محلی خسارت خود را دریافت کنند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به طوفان اخیر تهران، خواستار تعیین تکلیف شهروندان از نظر حقوقی در این قبیل حوادثطبیعی مشخص شد و گفت: در واقع شفاف سازی در این بخش احترام به حقوق شهروندی است.

احمد مسجد جامعی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در واکنش به اظهار نظر اعضا در خصوص پرداخت خسارات به شهروندان در طوفان اخیر اعلام کرد: اگر بنا به هر دلیلی دیواری در شهر تهران خراب شود یا درختی سقوط کند، شهرداری مکلف به پرداخت خسارت است.

وی با بیان اینکه در شرایط غیر معمول نیز باید مشخص شود که چه سازمان و نهادی خسارت وارد شده را به شهروندان باید پرداخت کند تصریح کرد: نیاز به بررسی دارد که تکلیف شهروندان از نظر حقوقی در این حوادثمشخص شود، در واقع شفاف سازی در این بخش احترام به حقوق شهروندی است.

پرویز سروری در واکنش به این اظهار نظر اعلام کرد: شهرداری در حوادثغیر مترقبه دخالتی ندارد ومسئولیتی نیز برای پرداخت این خسارات به آن محول نشده است بهتر است بحثحقوقی این موضوع را از جایی دیگر پیگیری کنید.

مسجد جامعی در پاسخ به سروری گفت: در ارتباط با بحران قوانین، قانون به قدر کفایت وجود دارد که در آن وظایف شهرداری ها مشخص شده است. ما خود را نماینده شهروندان می دانیم و از نگاه حقوق شهروندی باید به مردم بگوییم که در وقوع حوادثی از این دست چه باید بکنند و از چه محلی خسارت خود را دریافت کنند.

همچنین رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه در هفته محیط زیست قرار داریم و خوشبختانه عملکرد کمیسیون سلامت و محیط زیست شورا قابل دفاع است، گفت: به دلیل اقداماتی که اعضای این کمیسیون در محیط زیست شورای شهر داشته است استاندار تهران از آنها تشکر کرده است و مطرح کردن این واقعیت از زبان وی و اهدای لباس محیط بانان محیط زیست به رئیس این کمیسیون ارزشمند است.

وی همچنین درباره موزه سلامت و احداثآن در ساختمان دخانیات گفت: این ساختمان از لحاظ معماری ارزشمند است و باید به عنوان موزه سلامت در شهر تهران مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ۹۰۰ نفر از مادران تهرانی همچنان منتظر دریافت نام ونشانی از فرزندانشان هستند که به جبهه اعزام شده اند گفت: از این تعداد ۶۵۰ مادر در قید حیات هستند که در مراسمی از تمامی این مادران تجلیل شد.

جلسه علنی حقوق سلامت شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران شهرداری قانون مسجد معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر