کد خبر: 172891 A

«معابری که مجهزبه سیستم های هوشمند کنترل ترافیک هستند در ساعات اوج سفر، ترافیک روان و منظمی دارند و این سیستم ها به عنوان چشمان ناظر، علاوه بر کمک به پلیس راهور، به مدیریت شهری نیز کمک خواهد کرد.»

مرکز کنترل ترافیک جنوب غرب تهران افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا، در این مراسم معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این که توجه ویژه مدیریت شهری تهران به کنترل هوشمند ترافیک باعثشده تا آمار ثبت تخلفات ترافیکی از جمله سرعت غیرمجاز هنگام حرکت در بزرگراه ها و به موازات آن آمار حوادثترافیکی منجر به فوت و جرح در محورهای بزرگراهی به میزان چشمگیری کاهش پیداکند.

تشکری هاشمی اظهار داشت: معابری که مجهز به سیستم‌های هوشمند کنترل ترافیک هستند در ساعات اوج سفر، ترافیک روان و منظمی دارند و این سیستم ها به عنوان چشمان ناظر، علاوه بر کمک به پلیس راهور، به مدیریت شهری نیز در خدمت رسانی به شهروندان یاری می‌رساند.

وی در ادامه نظارت بر ترافیک، کاهش سوانح رانندگی و همچنین هماهنگی بین بخشی میان شهرداری و سایر ادارات و نهادهای خدمت رسان همانند اورژانس، آتش نشانی و پلیس راهور را به عنوان مزایای مرکز کنترل ترافیک دانست و گفت: اگر در مواقعی حریق و یا حادثه ای بوقوع بپیوندد، به کمک این نوع فن آوری می توان در زمان و هزینه شهروندان صرفه جوئی و از بروز دیگر حوادثغیر مترقبه نیز جلوگیری کرد.

تشکری هاشمی ادامه داد: اعتقاد دارم که تکنولوژی در اختیار انسان بوده و نه انسان دراختیار تکنولوژی و نبایستی کاربران این نوع فنآوری، برای فعالیت خویش احساس کسالت کرده و به این مسئله فکر کنند که ثانیه ها در امر امداد رسانی تأثیرگذار هستند و کوچکترین بی توجهی به خسارات جبران ناپذیری را بوجود خواهد آورد.

همچنین وزیری مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک پایتخت در این مراسم توضیحاتی راجع به دامنه موقعیت جغرافیائی و سایر کارائی این مرکز بیان کرد.

گفتنی است: مرکز کنترل ترافیک جنوب غرب تهران در مجاورت شهرک آموزش ترافیک شهرداری منطقه ۱۸ واقع شده است.

شهرداری منطقه 18
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر