کد خبر: 164787 A

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل تهران در گفت و گو با ایلنا:

«کشتار سگ آن هم با اسلحه دیگر در برنامه‌های ما نیست و قرار است با همکاری سازمان محیط زیست با ابزار‌های جدید سگهای ولگرد شهر تهران را زنده گیری کنیم.»

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران گفت: باهمکاری سازمان محیط زیست سگ‌های ولگرد تهران دیگر کشته نمی‌شوند بلکه زنده گیری و عیقیم خواهند شد.

قدیمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه امسال بحثزنده گیری سگ را در دستور کار داریم، اظهار کرد: کشتار سگ آن هم با اسلحه دیگر در برنامه‌های ما نیست و قرار است با همکاری سازمان محیط زیست با ابزار‌های جدید سگهای ولگرد شهر تهران را زنده گیری کنیم.

وی بابیان اینکه بحثعقیم سازی سگ در دستور کار است، تصریح کرد: آموزشهای لازم برای چگونگی زنده گیری سگ به همراه وسایل مورد نیاز در اختیار مامورین قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با تاکید بر اینکه در شش ماه آینده تعداد سگهای ولگرد شهر کاهش می‌یابد اعلام کرد: قرار است روزانه ۶۰تا ۸۰ قلاده سگ ولگرد زنده گیری شود و عقیم سازی آن‌ها نیز صورت گیرد.

قدیمی دربارهعقیم سازی سگ هزینه بر نیست گفت: این کار هزینه بالایی ندارد چرا که یک تیم دامپزشکی موضوع معاینه و عقیم سازی سگهای ولگرد را برعهده می‌گیرد و سگهایی که بیمارند از سگهای سالم جدا می‌شود و سگهای سالم نیز پس از یک هفته قرنطینه عقیم می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه از این سگ‌ها برای نگهبانی و سایر موارد استفاده می‌شود اعلام کرد: شهر تهران سگ ولگرد ندارد و این سگ‌ها از شهر‌های اطراف تهران وارد می‌شوند، از این رو در تعامل با شهرداری‌های شهر‌های اطراف تهران هستیم تا مشکل را به صورت بنیادی حل کنیم.

شهر تهران شهرداری شهرداری تهران محیط زیست مدیر عامل شرکت تهران دامپزشکی سگ ولگرد عقیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر