کد خبر: 164746 A

رئیس شورای شهر تهران پیشنهاد داد:

«رئیس شورای شهر تهران همچنین با مشاهده درخت چنار چندصدساله در جوار یک ساختمان، اظهار کرد: چه خوب است که این ساختمان به نفع این درخت تخریب شود و حریم این درخت کهنسال آزاد شود.»

ایلنا: ‌ رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه سفرهای درون‌شهری خود، روز جمعه به منطقه ۵ رفت و از بخش‌های مختلف این منطقه و به‌ویژه محله کن، برخی از باغ‌ها و درختان کهنسال این منطقه دیدن کرد.

به گزارش ایلنا، احمد مسجد جامعی در برنامه‌‌ی هفتگی «کشف تهران» این هفته از محله کن از جمله برخی از باغها، پل آجری کن، حمام قدیمی کن و عمارت قدیمی که متعلق به مادر امیرکبیر بود دیدن کرد.

وی با مشاهده درخت چنار کهنسالی که عمری بیش از هزار سال داشت، خطاب به شهردار و برخی از بزرگان محله کن گفت: هر کاری برای توسعه محل یا تعریض معابر یا ساخت و ساز انجام می‌دهید با اولویت حفظ این درختان زیبا باشد.

رئیس شورای شهر تهران همچنین با مشاهده درخت چنار چندصدساله در جوار یک ساختمان، اظهار کرد: چه خوب است که این ساختمان به نفع این درخت تخریب شود و حریم این درخت کهنسال آزاد شود.

رئیس شورای شهر و همراهان در ادامه برنامه از پل آجری کن با قدمت یکصدساله، حمام کن، امامزاده شعیب، امام زاده جعفر و مزار شهدای کن و منزل پدری آیت الله مهدوی کنی دیدن و با تعدادی از مردم محل و کسبه گفتگو کرد و برخی از مسائل و مشکلات منطقه را شنید و برای رفع آنها توصیه هایی ارائه داد.

مسجدجامعی در ادامه برنامه این هفته و به مناسبت روز معلم با حضور در یکی از مدارس با سابقه کن با معلمان بازنشسته دیدار و گفتگو کرد و به خاطراتشان گوش داد و روز معلم را به آنها تبریک گفت و سپس به مدرسه نابینایان محبی واقع در بلوار آیت الله کاشانی رفت.

وی در ادامه برنامه به خانه و کتابخانه علامه محمد تقی جعفری نیز رفت و و ضمن دیدار با خانواده آن عالم فرزانه و آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه ایشان گفت: باید جلسات سخنرانی در این خانه با همان آدابی که در زمان حیات ایشان ادامه داشته است احیا شود.

وی در ادامه برنامه به دیدار آیت الله باقری کنی از علمای بنام کن نیز رفت و با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

دیدار از مخازن استراتژیک نفت و بنزین که در محله شهران قرار دارد و خطری بالقوه برای منطقه به شمار می‌آید پایان‌بخش‌ برنامه این هفته بود.

رئیس شورای شهر تهران، در پایان به دیدار درویش رضا منظمی، از اساتید پیشکسوت موسیقی رفت.

آیت الله مهدوی کنی رئیس شورای اسلامی شهر رئیس شورای شهر تهران ساخت و ساز شورای شهر تهران مدرسه مسجد مشکلات موسیقی نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر