کد خبر: 157712 A

به نظر می‌رسد در سال ۹۲ هویت معماری شهر تهران پیشرفت خوبی داشته و اکنون الگوی مناسبی پیدا کرده است که این موضوع را می‌توان در لایه‌های فرهنگی پایتخت مشاهده کرد.

ایلنا: یک عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره منظر معماری شهری و بحثفرهنگی در شهر تهران گفت: به نظر می‌رسد در سال ۹۲ هویت معماری شهر تهران پیشرفت خوبی داشته و اکنون الگوی مناسبی پیدا کرده است.

به گزارش ایلنا، " مجتبی شاکری " درباره شعار رهبری در سال جدید که «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است» تصریح کرد: باید درخصوص صحبت‌های ایشان در همه زمینه‌ها پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

این عضو شورای شهر پایتخت با اشاره به دیداری که در اواخر سال گذشته شهردار تهران و اعضای شورای شهر چهارم با رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتند، افزود: ایشان فرموده‌اند «معماری و نمای تهران موضوعی است که شهرداری و شورای شهر باید آن را جزو جدی‌ترین مسائل خود بدانند» پس باید به صحبت‌های ایشان جامع عمل بپوشانیم. همچنین ایشان به تاثیرگذاری معماری و نمای ساخت و ساز‌ها بر فضای سبک زندگی اشاره کردند و فرمودند «باید هرچه ممکن است محیط زندگی شهر، به گونه‌ای طراحی و ساخته شود که تحقق سبک زندگی اسلامی راحت‌تر، امکان پذیر باشد. مراکز فرهنگی شهرداری و لزوم توجه بسیار جدی به محتوای این مراکز فرهنگی، موضوع دیگری بود که رهبر انقلاب اسلامی، آن را بیان کردند.»

شاکری درباره منظر معماری شهری و بحثفرهنگی در شهر تهران تصریح کرد: به نظر می‌رسد در سال ۹۲ هویت معماری شهر تهران پیشرفت خوبی داشته و اکنون الگوی مناسبی پیدا کرده است که این موضوع را می‌توان در لایه‌های فرهنگی پایتخت مشاهده کرد.

این عضو شورای شهر چهارم با اشاره به بحثفرهنگی در سال جدید که باید به طور جدی دیده شده و پیگیری شود، اضافه کرد: شورای چهارم در سال ۹۳ به طور جدی شهرداری تهران را در این راستا کمک می‌کند تا در بحثشهری به این موضوع بیش از پیش توجه شود.

اقتصاد پایتخت رهبر انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب اسلامی سبک زندگی شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر شهر تهران شهردار تهران معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر