کد خبر: 157648 A

استاندار قم در دیدار با معاون شهردار تهران:

مدیریت شهر باید در اختیار شهرداری باشد و تصمیماتی که در تهران اتخاذ و اجرا می‌شود به عنوان الگوی شهرهای سراسر کشور از اهمیت ویژه‌ای در نحوه اداره شهرهای کشور برخوردار است.

ایلنا: استاندار قم در بازدید از مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران، از نزدیک با ساز و کارهای اجرایی و فنی مدیریت هوشمند ترافیک پایتخت آشنا شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش در جریان این دیدار گفت: مدیریت شهر باید در اختیار شهرداری باشد و تصمیماتی که در تهران اتخاذ و اجرا می‌شود به عنوان الگوی شهرهای سراسر کشور از اهمیت ویژه‌ای در نحوه اداره شهرهای کشور برخوردار است.

استاندار قم در جریان این دیدار که با حضور معاون شهردار تهران انجام شد، افزود: راه‌اندازی سیستم‌های هوشمند کنترل ترافیک در تهران، میزان تخلفات ترافیکی و تصادفات رانندگی و تلفات جانی ناشی از آن را به میزان قابل توجهی کاهش داده و می‌توانیم بگوییم در این زمینه یک معجزه رخ داده است.

سید جعفر تشکری هاشمی نیز در این دیدار با اشاره به تأثیر قابل ملاحظه سیستم‌های هوشمند کنترل ترافیک بر کاهش میزان تخلفات ترافیکی و تصادفات رانندگی ناشی از آن گفت: یک سوم جرایم کل کشور در تهران ثبت می‌شود و بازگشت بخشی از درآمدهای ناشی از این جرایم به شهرداری‌ها می‌تواند در بهبود ترافیک بسیار مؤثر باشد.

معاون شهردار تهران در پایان با اعلام آمادگی این معاونت برای انتقال تجارب فنی و دانش علمی تهران به منظور مدیریت هوشمند ترافیک قم خاطرنشان کرد: ترافیک، مشکل مشترک تهران و سایر کلان شهرهای کشور است که به منظور کاهش و کنترل آن باید از ساز و کارهای جدید و علم روز استفاده کرد.

پایتخت ترافیک تصادفات رانندگی حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهردار تهران شهرداری شهرداری تهران قم کنترل ترافیک معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر