کد خبر: 156187 A

بارش باران و برف سبب کاهش ۱۰ تا ۲۰ درجه‌ای دمای هوا در گیلان شده است. پلیس راه کشور، از مسافران خواست، برای رفت وآمد در مناطق کوهستانی لباس گرم و تجهیزات زمستانی ازجمله زنجیرچرخ همراه داشته باشند.

ایلنا: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از نجات سرنشینان ۳۰۰۰ خودرو گرفتار در برف و کولاک خبر داد.

به گزارش ایلنا، در دهمین روز از فصل بهار، بارش برف توام با کولاک، استان اردبیل را فرا گرفت. کولاک برف در محور اردبیل - آستارا و گردنه حیران، این محور را بست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: در پی بارش برف وکولاک در گردنه حیران در استان اردبیل، بیش از ۳ هزار خودرو در این مسیر گرفتار شدند.

وی افزود: نیروهای امدادیِ جمعیت هلال احمر، راهداری و پلیس راه به یاری گرفتارشدگان در برف و کولاک شتافته و به اسکان موقت در مکان‌های امدادی اقدام کرده‌اند.

همچنین تندباد با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت، مشگین شهر را در این استان درنوردید.

بارش باران و برف سبب کاهش ۱۰ تا ۲۰ درجه‌ای دمای هوا در گیلان شده است. پلیس راه کشور، از مسافران خواست، برای رفت وآمد در مناطق کوهستانی لباس گرم و تجهیزات زمستانی ازجمله زنجیرچرخ همراه داشته باشند.

پیرحسین کولی وند، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، نیز درباره آخرین روند امداد رسانی به مسافران نوروزی گرفتار در برف و کولاک شش استان آذربایجان غربی، اردبیل، چهارمحال بختیاری، گیلان، کردستان و زنجان گفت: امدادگران هلال احمر در ۲۴ ساعت گذشته، به ۱۷۰۰ تن از مسافران نوروزی ورودی وخروجی به استان‌های یاد شده خدمات مختلف امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری ارائه کردند.

کولی وند در ادامه گفت: با تلاش امداد گران هلال احمر در استان‌های یادشده یک هزار و ۶۹۸ نفر از مسافران نوروزی گرفتار در برف و کولاک از خدمات امداد و کمک‌های اولیه در محل بهره‌مند شدند و دو تن نیز برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به بیمارستان منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری و موقت ۴۰ نفر از مسافران نوروزی در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و بین شهری هلال احمر خبر داد و افزود: به منظور حفظ سلامت و کرامت این مسافران، تعدادی بسته خوراکی و وسائل گرمایشی بین آنان توزیع شد.

کولی وند با قدردانی از گروه‌های شرکت کننده در اجرای این سلسله عملیات امدادی، گفت: خدمات امدادی را ۳۱ گروه امدادرسان متشکل از ۱۲۷ امدادگر و نجات گر هلال احمر شرکت کننده در طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال ۹۳ صورت داده‌اند.

استان اردبیل امداد و نجات جمعیت هلال احمر امداد و نجات نوروزی بارش برف پلیس راه تغذیه جمعیت هلال احمر استان خودرو سلامت مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر