کد خبر: 146285 A

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر داد:

«سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ششم و هفتم اسفند در محل مرکز همایش بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از برگزاری «سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» به عنوان بزرگ‌ترین همایش علمی کشور در حوزه حمل و نقل و ترافیک خبر داد و گفت: این کنفرانس با حضور اساتید و پژوهشگران بر‌تر از ۳۱ استان کشور و نیز اندیشمندان و صاحب‌نظران برجسته بین‌المللی از ۴ قاره جهان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، " سید جعفر تشکری هاشمی " افزود: یکپارچه - سازی سیستم حمل و نقل، ایجاد حمل و نقل پاک و ایمن، بهبود کیفیت خدمات و ارتقای کیفی زندگی شهروندان، از مهم - ‌ترین چالش‌ها و نیازمندی‌های کلان شهرهایی همچون تهران است و از این رو مدیریت شهری در چند سال اخیر تلاش نموده تا با تغییر سیاست‌ها و ایجاد نگرش‌های نو در حوزه حمل و نقل و ترافیک تهران که روزانه حدود ۲۰ میلیون سفر در آن انجام می‌شود، گام‌های بلندی در جهت توسعه پایدار این کلان شهر با محوریت حمل و نقل انسان محور و توسعه حمل و نقل عمومی بر دارد.

وی با اعلام اینکه در سال‌های اخیر توجه به مباحثعلمی در مدیریت حمل و نقل شهری و انجام مطالعه قبل از اجراء، از مبانی مورد تأکید در سیاست‌گزاری و برنامه‌ریزی مجموعه‌های شهری است، تأکید کرد: بدون تردید برگزاری کنفرانس‌های علمی و همایش‌های تخصصی با حضور اساتید و پژوهشگران حوزه حمل و نقل و ترافیک از یک طرف و دست اندرکاران و مجریان این حوزه از طرف دیگر، فرصت مغتنمی برای بهره‌گیری از توانمندی متخصصان، ایجاد زمینه‌های مناسب جهت تبادل نظر ایشان و تولید ایده‌های نوین در راستای مدیریت ترافیک است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه این کنفرانس با مشارکت ۴۸ نفر از اساتید صاحب نام دانشگاه‌های سراسر کشور در جایگاه هیأت علمی، از اردیبهشت سال جاری شروع به کار نموده، اظهار کرد: این رخداد علمی با حضور اساتید برجسته ۱۲ کشور از ۴ قاره دنیا و با حمایت دانشگاه‌ها، انجمن‌ها و موسسات ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود و به عنوان یک کنفرانس علمی اثرگذار، از سطح کیفی قابل توجهی برخوردار است.

تشکری هاشمی با بیان اینکه بهره‌گیری از توانمندی متخصصان و اندیشمندان داخلی و بین‌المللی صنعت حمل و نقل و زمینه‌سازی جهت تبادل نظر و تعامل فعالان عرصه حمل و نقل با بخش‌های دانشگاهی و پژوهشی از جمله اهداف این کنفرانس است، تصریح کرد: ایجاد شرایط مناسب برای ارائه ایده‌های نوین و مدیریت دانش ترافیک، فراهم نمودن امکان بروز خلاقیت‌ها و نگرش‌های دانش‌پژوهان و هدفمند نمودن آن با استفاده از تجربیات اساتید و صاحب‌نظران و نیز فرصت‌سازی برای به روز رسانی و افزایش دانش کار‌شناسان حمل و نقل، از دیگر اهداف کنفرانس مذکور است.

گفتنی است «سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ششم و هفتم اسفند در محل مرکز همایش بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

استان کشور برج میلاد ترافیک توسعه پایدار حمل و نقل حمل و نقل و ترافیک شهرداری خلاقیت کلان شهر معاون معاون حمل و نقل و ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر