کد خبر: 139229 A

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران:

از آنجایی که نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب برای برگزاری مناسبت‌های بین‌المللی در سطح غرب آسیا تدارک دیده شده و با معیارهای جهانی طراحی شده می‌تواند پاسخگوی نیاز پایتخت برای برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی باشد.

ایلنا: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به نارضایتی‌های گسترده عمومی در زمان برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه در محل فعلی باعثاتلاف وقت مردم، سرمایه ملی و سوخت شده و آلودگی هوای تهران را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایلنا، " علیرضا دبیر " تاکید کرد: تراکم بیش از حد خودرو‌ها، قطع جریان ترافیک و انسداد مسیر در خیابان‌های پیرامونی و منتهی به محل نمایشگاه نه تنها نارضایتی عمومی را در مردم ایجاد کرده، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و مدیریت شهری را هم دچار مشکل کرده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شهر تهران با توصیف وضعیت خیابان‌های اطراف نمایشگاه بین المللی تهران اظهار داشت: این نمایشگاه در حدفاصل بزرگراه‌های شهید چمران، نیایش، خیابان سئول و خیابان ولیعصر(عج) قرار گرفته و تنها مسیر دسترسی عمومی به آن از محور خیابان سئول است که این مسیر هم به صورت اختصاصی توسط سازمان صدا و سیما از اواسط خیابان مسدود و در نتیجه بن بست شده است.

وی اضافه کرد: مشکلات ترافیکی این محدوده بحرانی شده و حتی ترافیک مرکز و جنوب شهر را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد. از طرف دیگر ظرفیت پارکینگ‌های نمایشگاه هم با تعداد ورودی‌های آن به هیچ عنوان تناسب نداشته و پاسخگوی نیاز شهروندان نیست.

دبیر با اشاره به مراحل پایانی احداثنمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در نزدیکی مرقد مطهر امام خمینی(ره) بیان داشت: از آنجایی که نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب برای برگزاری مناسبت‌های بین‌المللی در سطح غرب آسیا تدارک دیده شده و با معیارهای جهانی طراحی شده می‌تواند پاسخگوی نیاز پایتخت برای برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به دسترسی مناسب شهرآفتاب به وسایل حمل و نقل عمومی و نیز ظرفیت بالای پارکینگ این پروژه، پیش بینی می‌شود مشکلات فعلی نمایشگاه بین المللی تهران با انتقال به شهرآفتاب به طور کامل برطرف شده و آلودگی هوای شهر تهران هم کاهش پیدا کند.

دبیر در پایان اظهار امیدواری کرد که تا زمان بهره برداری از مکان جدید نمایشگاه بین المللی تهران، در محل فعلی نمایشگاهی برگزار نشود.

آلودگی هوا امام خمینی پایتخت پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ترافیک سرمایه شورای اسلامی شهر تهران شورای شهر تهران کمیسیون برنامه و بودجه نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر