خبرگزاری کار ایران

| 02:49   
کد خبر : ۱۳۸۶۳۶۲

آغاز برچیدن پارکینگ ساخته شده روی سیل‌برگردان غرب تهران

معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آغاز برچیدن پارکینگ احداث شده پارک ارم بر روی سیل‌برگردان غرب تهران و اصلاح اتصال کانال باکری (وسک) خبر داد.

آغاز برچیدن پارکینگ ساخته شده روی سیل‌برگردان غرب تهران

به گزارش ایلنا از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، «اسماعیل سلیمی» با بیان اینکه کانال سیل‌برگردان غرب تهران با طول حدود ۹ کیلومتر یکی از کانال‌های مهم و اصلی شهر تهران برای کنترل سیلاب است؛ اظهار داشت: در طول این کانال کمبود ظرفیت و نقاط گلوگاهی وجود داشته که برخی از آن‌ها رفع شده و تعدادی از آن مطابق مطالعات عملیاتی کردن طرح جامع جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی شهر تهران باید رفع شود. 

سلیمی افزود: مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده، عملیات اجرایی برای رفع دو مورد از موانع شناسایی شده در مجموعه پارک ارم با پیگیری‌های رئیس اداره مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه ۵ و تعامل و همکاری این مجموعه آغاز شده است. 

وی تصریح کرد: یکی از این نقاط گلوگاهی و خطرزا، پارکینگ احداث شده روی کانال در محدوده پارک ارم بوده که سازه‌ها و تجهیزات وابسته آن جمع آوری شده و بازگشایی کانال با عملیات برداشتن دال‌های بتنی طی ۲۰ روز آینده انجام خواهد شد. 

سلیمی با اشاره به کانال سیل‌برگردان غرب اظهارکرد: بازگشایی مسیر کانال در این محدوده موجب کاهش احتمال سیلابی شدن و خسارات جانی و مالی برای خط متروی تهران-کرج، بزرگراه شهید فهمیده و مجموعه ارم خواهد شد. 

معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: همچنین عقب نشینی ساخت و سازهای مجموعه پارک ارم بر اساس بازدیدهای میدانی و نقشه‌های مصوب در حال پیگیری بوده و عقب نشینی و اصلاح سازه‌ای ساختمان مذکور به منظور اتصال مناسب کانال باکری (وسک) به سیل برگردان غرب در دستور کار مجموعه ارم قرار گرفته و اقدامات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز