کد خبر: 138532 A

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

در مجموع ۳۴۵ ساعت برنامه تلویزیونی با حضور مدیران کل استان‌ها و مدیران شهرستانی در شبکه‌های استانی پخش شد و ۴۱۷ عنوان بروشور و کتابچه با موضوع وقف نیز در استان‌ها توزیع شد.

ایلنا: معاون سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ۵۳۴ وقف جدید اعم از منفعتی و انتفاعی طی هفته وقف در سراسر کشور به ثبت رسید، گفت: در این زمینه استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی با ثبت بیشترین وقف در سامانه پیشگام هستند.

به گزارش ایلنا، " حجت‌الاسلام احمد شرفخانی " در نشست بررسی گزارش عملکرد ۹ ماهه اول سال ۹۳ ادارات کل اوقاف و امور خیریه کشور در سالن جلسات سازمان اوقاف با اعلام این خبر اظهار داشت: از این تعداد وقف جدید، ۲۰۱ مورد منفعتی، ۲۶۶ مورد انتفاعی و ۱۰ مورد منفعتی و انتفاعی است و مابقی هنوز مشخص نشده است.

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه ارزش کلی این موقوفات جدید بیش از ۶۴۰ میلیارد ریال است، گفت: در زمینه ثبت وقف‌های جدید در سامانه طی ایام هفته وقف استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی بیشترین آمار را داشته‌اند.

حجت الاسلام شرفخانی با اعلام اینکه یکی از برنامه‌های پیش بینی شده در ایام هفته وقف دیدار مدیران کل استان و مدیران شهرستانی با نمایندگان ولی فقیه و امام جمعه استان و ارائه گزارش عملکرد سازمان اوقاف به این بزرگواران بود، افزود: در این راستا مدیران کل و مدیران شهرستانی با ۳۹۳ نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان و ائمه جمعه شهرستانی دیدار کردند که موجب تغییر نگاه این بزرگواران به عملکرد اوقاف شد.

معاون فرهنگی - اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه ۶۰۱ نشست صنفی با جامعه بازاریان، فرهنگیان، اساتید، اصناف و روحانیون در سراسر کشور با موضوع وقف برگزار شد، افزود: ۳۶ نشست تخصصی اقتصادی نیز توسط معاونت بهره‌وری اقتصادی و بنیاد توسعه و عمران موقوفات برگزار شد و فرصت‌های سرمایه گذاری در وقف برای فعالان اقتصادی تبیین شد.

وی با اشاره به برگزاری ۲۲۱ نشست خبری برای مدیران کل استان‌ها و روسای ادارات شهرستانی گفت: در مجموع ۳۴۵ ساعت برنامه تلویزیونی با حضور مدیران کل استان‌ها و مدیران شهرستانی در شبکه‌های استانی پخش شد و ۴۱۷ عنوان بروشور و کتابچه با موضوع وقف نیز در استان‌ها توزیع شد.

حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه تیزرهای تبلیغاتی هفته وقف ۱۵۵۰ مرتبه در بخش‌های مختلف رسانه ملی پخش شد، افزود: ۱۶۱ پروژه عمرانی و اقتصادی در طول این هفته با حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد و ۳۷۵ نمایشگاه عملکرد اوقاف نیز در میادین اصلی شهر‌ها، امامزادگان شاخص و مصلی‌های نماز جمعه برپا شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه هفته وقف مقارن با ایام رحلت رسول اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) برگزار می‌شود، افزود: در این راستا برنامه‌های سازمان اوقاف متناسب با این ایام برگزار شد که زیارت حضرت رسول اکرم(ص) در ۱۱۹۹ بقعه متبرکه قرائت شد و مراسم عزاداری شهادت امام رضا(ع) و امام حسن(ع) نیز در ۱۸۰۸ بقعه برپا شد و همچنین محفل انس با قرآن و غبار روبی امامزادگان نیز در این ایام برگزار شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه تمام بدنه و کارکنان سازمان اوقاف و امور خیریه در هفته وقف شبانه روزی تلاش کردند، خاطر نشان کرد: رویکرد اطلاع رسانی و پوشش خبری این هفته نسبت به سال‌های گذشته بسیار متفاوت بود که یکی از علل اصلی آن برگزاری همایش وقف و رسانه پیش از آغاز هفته وقف است که فضای رسانه‌ها را برای این مهم آماده ساخت.

امام جمعه اوقاف و امور خیریه بهره وری جامعه شاخص فرصت های سرمایه گذاری قرآن مسئولان استانی و شهرستانی معاون فرهنگی و اجتماعی نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر