کد خبر: 138397 A

محسن سرخو با اشاره به حادثه دلخراش خیابان جمهوری:

آیا برای التیام احساسات شهروندان؛ شهردار نباید استعفای خود را تقدیم کند؟ آیا جای آن ندارد که با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد؟ / ما از دو ماه قبل تذکرهای متعددی داشتیم تا در قالب مصوبه‌ای تجهیزات آتش نشانی تعمیر و به روز رسانی شود اما به این موضوع بی‌توجهی شد.

ایلنا: عضو شواری شهر تهران با اشاره به مرگ دو زن زحمتکش در حادثه‌ی اخیر در خیابان جمهوری گفت: برای التیام احساسات شهروندان؛ جا دارد شهردار استعفای خود را تقدیم کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز(۱ بهمن) شورای شهر تهران؛ محسن سرخو(عضو شورای شهر تهران) در قالب تذکری به شهرداری و اعضای شورای شهر تهران اظهار کرد: دو روز پیش در روز میلاد رسول اکرم(ص) شاهد یک حادثه‌ی دلخراش در شهر تهران بودیم که در آن دو نفر از کارگران زن زحمتکش که حتی در روز تعطیل کار می‌کردند، جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه ما از دو ماه قبل تذکرهای متعددی داشتیم تا در قالب مصوبه‌ای تجهیزات آتش نشانی تعمیر و به روز رسانی شود، تصریح کرد: متاسفانه به این موضوع بی‌توجهی شد به طوری که تجهیزاتی که برای این حادثه ارسال شد؛ عمل نکرد و تشک سقوط استراری و نردبام موجود نیز به موقع کار نکرد تا اینکه در حضور شاهدان عینی؛ این دو زن به شکل دلخراشی در اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست دادند.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این اتفاق دقیقا در همین ثانیه‌ها و دقیقه‌هایی که آتش نشانی باید به آن‌ها کمک می‌کرد، رخ داده است، گفت: آیا برای التیام این احساسات شهروندان؛ شهردار منطقه نباید استعفای خود را تقدیم کند؟ آیا جای آن ندارد که با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد؟ درحالیکه حجم مکاتبات برای تغییر در تجهیزات و تعمیرات وسایل آتش نشانی در یک سال گذشته به نتیجه نرسیده است.

سرخو با بیان اینکه موضوع امید به ساماندهی در زمان چیزی است که مردم به آن امیدوارند تا در آینده شرایط آن‌ها را نجات دهد؛ افزود: اگر وضعیت این باشد که برای ما واویلاست.

سرخو در خواست کرد تا امروز که روز ختم این دو مادر است؛ اعضای شورای شهر برای همدردی با آن‌ها در مجلس ختمشان حاضر شوند.

وی گفت: تذکر خود را به صورت کتبی به رئیس شورا نیز ارئه می‌دهم.

احمد دنیامالی(رئیس کمیسیون عمران شورای شهر) نیز گفت: این حادثه آنقدر اهمیت دارد که مدیرعامل باید برای ارائه‌ی توضیحات لازم به شورا بیاید.

شورای شهر حادثه جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر