کد خبر: 129255 A

با صدور احکام جداگانه‌ای از سوی معاون شهردار تهران صورت پذیرفت:

استاد ترافیک دانشگاه علم و صنعت مشاور معاون شهردار تهران شد / استاد محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی رییس مرکز آموزش علمی _ کاربردی معاونت ترافیک شد / معاون شرکت کنترل ترافیک تهران مدیرعامل این شرکت شد.

ایلنا: با صدور احکام جداگانه‌ای از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، انتصابات جدید در این معاونت صورت پذیرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، " سید جعفر تشکری هاشمی " در این احکام افندی‌زاده، حسینی، وزیری و نوروزی را به ترتیب به عنوان مشاور معاون شهردار تهران، مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک تهران و رییس مرکز آموزش علمی _ کاربردی این معاونت منصوب کرد.

استاد ترافیک دانشگاه علم و صنعت مشاور معاون شهردار تهران شد

نخستین حکم به نام شهریار افندی‌زاده استاد حمل و نقل و ترافیک دانشگاه علم و صنعت رقم خورد که به عنوان «مشاور ایمنی و مهندسی ترافیک» معاون شهردار تهران منصوب شد.

در این حکم با اشاره به ضرورت دست‌یآبی به حمل و نقل انسان محور به عنوان محور سیاست‌های مدیریت شهری، بر ایجاد شهری با بالا‌ترین استانداردهای ایمنی که شهروندان در معابر آن احساس آرامش و امنیت داشته باشند، تاکید شده است.

همچنین در حکم مذکور به کارگیری آگاهانه و هوشمندانه ابزار و عناصر مهندسی ترافیک جهت «آرام‌سازی»، «ایمن - سازی» و «روان‌سازی» ترافیک مورد تاکید قرار گرفته است.

گفتنی است افندی‌زاده که مدیرعامل شرکت مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران را در کارنامه دارد، پیش از این به عنوان معاون وزارت راه و شهرسازی، مسئولیت معاونت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این وزارت‌خانه را بر عهده داشت.
استاد مکانیک دانشگاه صنعتی شریف مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا شد

حکم دوم به نام سید وحید حسینی استاد مکانیک دانشگاه صنعتی شریف صادر شد که به عنوان «مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران» منصوب شد.

در این حکم با اشاره به ضرورت ارتقای جایگاه این شرکت تخصصی به مجموعه‌ای دانش‌بنیان از طریق اجرای پروژه‌های پژوهشی و طرح‌های تحقیقاتی، بر تقویت موقعیت علمی آن به عنوان مرجعی معتبر و معتمد به منظور اندازه‌گیری، پایش و اعلام وضعیت هوای شهر تهران تاکید شده است.

همچنین در حکم مذکور ارائه راهکارهای عملیاتی به دستگاه‌های اجرایی در مسیر برون‌رفت از وضعیت موجود هوای تهران مورد تاکید قرار گرفته است.

در حکم دیگری که به عنوان وحید حسینی صادر شد، وی با حفظ مسئولیت مدیر عاملی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به عنوان رییس دفتر تازه تاسیس محیط زیست در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران منصوب شد.

در این حکم با تاکید بر اینکه سیاست‌های حمل و نقلی در هر شهر با وضعیت محیط زیست آن شهر گره خورده و با آن نسبت مستقیم دارد، هدف از تشکیل دفتر مذکور، برنامه‌ریزی زیست محیطی در حوزه حمل و نقل و ترافیک در جهت دست‌یآبی به حمل و نقل پاک و کارآمد که ارمغان آن شهری پایدار و پاکیزه با شهروندانی با نشاط و سالم است، ذکر شده است.

استاد محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی رییس مرکز آموزش علمی _ کاربردی معاونت ترافیک شد

حکم بعدی به نام وحید نوروزی استاد محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی رقم خورد که به عنوان رییس مرکز آموزش علمی _ کاربردی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران منصوب شد.

در این حکم با اشاره به اهمیت انتقال دانش و ارتقای معلومات و مهارت‌های دست‌اندرکاران حمل و نقل شهری به منظور بهره‌وری بیشتر، بر تبدیل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به مجموعه‌ای دانش‌بنیان تاکید شده است.

همچنین در حکم مذکور نیازسنجی مستمر آموزشی و برنامه‌ریزی، ساماندهی و هدایت آموزش‌های علمی و کاربردی در راستای سیاست‌های مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل در مسیر اعتلای این مجموعه از سوی مرکز مذکور که از بهمن ماه سال جاری اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند، مورد تاکید قرار گرفته است.

نوروزی پیش از این مسئولیت‌های مختلفی از جمله مدیر عاملی ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران، معاونت اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مشاورت زیست محیطی معاون شهردار تهران را بر عهده داشته است.

معاون شرکت کنترل ترافیک تهران مدیرعامل این شرکت شد

آخرین حکم این معاونت به نام ایلوش وزیری که با ۲۲ سال سابقه کار در شرکت کنترل ترافیک تهران، پیش از این مسئولیت معاونت اجرایی این شرکت را بر عهده داشت، صادر شد که در پی انتصاب حجت‌ا… بهروز مدیر عامل شرکت مذکور به مسئولیت قائم مقامی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به عنوان مدیر عامل شرکت فوق منصوب گردید.

در این حکم از شرکت کنترل ترافیک تهران به عنوان بازوی فکری و اجرایی مدیریت ترافیک در حوزه فنآوری‌های نوین و سیستم‌های مدرن نام برده شده و آمده است: آن مجموعه نه تنها در طراحی راهبردی و برنامه‌ریزی عملیاتی پروژه‌های هوشمند‌سازی، بلکه در نگاهی منسجم و همه جانبه در معماری ITS شهری نیز نقش به سزایی دارد.

همچنین در حکم مذکور بر فعالیت هدفمند شرکت کنترل ترافیک در عرصه فنآوری‌های نوین اطلاعاتی و تاثیر این فعالیت‌ها بر مدیریت ترافیک به عنوان موضوعی که شاهد اجماع همگانی در قبال آن هستیم، تاکید شده و امتداد و تکمیل فعالیت‌های آن شرکت به عنوان مجموعه‌ای دانش‌محور از طریق اجرای اقدامات موجود و طراحی پروژه‌های جدید در راستای شهر الکترونیک و تبدیل تهران به شهری هوشمند مورد تاکید قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، احکام مذکور که از سوی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران صادر شده، در جلسه شورای مدیران این معاونت به مسئولان فوق اعطاء شد.

ترافیک دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه علم و صنعت شهردار تهران شهرداری تهران کنترل ترافیک محیط زیست معاون سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر