کد خبر: 129115 A

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تأکید کرد؛

تحول اقتصادی و منابع انسانی باید دو هدف عمده سازمان اوقاف در سال آینده باشد و این موضوع باید به عنوان محور فعالیت‌ها قرار گیرد.

ایلنا: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پرهیز از سلایق شخصی در تصمیم‌گیری مالی برای موقوفات و بقاع متبرکه را مورد تأکید قرار داد و گفت: نباید سلایق خود را به عنوان نیت واقف اجرا کنیم.

به گزارش ایلنا، " حجت‌الاسلام علی محمدی " رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: تمام اقدامات و فعالیت‌های مجموعه‌های نظارتی در سازمان اوقاف و امور خیریه باید به گونه‌ای باشد که ضمن آگاهی دادن به مردم موجب جلب اعتماد و شفاف سازی امور باشد.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش رؤسای ادارات تحقیق سراسر کشور گفت: اداره تحقیق، یکی از ارکان مهم سازمان اوقاف است که جایگاه قانونی، حقوقی و مالی دارد و وظایف آن در قانون تعریف شده است.

وی اضافه کرد: این اداره از اهمیت و جایگاه مهمی برخوردار است و از این جایگاه مهم برای خدمت به موقوفات و امامزاده‌ها باید به نحو صحیح استفاده کرد.

حجت‌الاسلام محمدی خاطر نشان کرد: اداره تحقیق مسئولیت سنگینی بر دوش دارد که باید ضمن بررسی و تائید عواید امامزادگان و موقوفات، اجرای دقیق نیات واقفین را نظارت و کنترل کند.

محمدی متذکر شد: باید با جدیت، اسناد و مدارک موقوفات و بقاع متبرکه بر مبنای قانون و شرع رسیدگی شود.

وی تطبیق در هزینه موقوفات بر مبنای آنچه که واقف تعیین کرده است را برای حاضران مورد تأکید قرار داد و افزود: باید با توجه به اصل موقوفه، برداشت خود را در این مورد انجام دهید و نیت و شرایط وقف را در نظر داشته باشید.

حجت‌الاسلام محمدی گفت: مبنای شرعی و قانونی «نظریه مصرف» را خوب باید عمل کرد و در هیئت فقهی و حقوقی بحثو پس از آن جمع بندی و تصمیم‌گیری شود.

وی پرهیز از سلایق شخصی در تصمیم گیری مالی برای موقوفات و بقاع متبرکه را مورد تأکید قرار داد و گفت: نباید سلایق خود را به عنوان نیت واقف اجرا کنیم.

حجت الاسلام محمدی رعایت انصاف را به عنوان یک ارزش اخلاقی مهم برای اداره مالی موقوفات دانست و افزود: باید در ارتباط با متولیان طبق موازین شرعی و قانونی عمل کرد و تقابل یا ارتباط تنگاتنگ نباشد.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به شیوه جدید رسیدگی به هزینه‌ها و درآمدهای موقوفات با استفاده از سامانه جامع اطلاعات در سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: باید از این موضوع به نحو احسن استفاده کرد تا اهداف کلی سازمان اوقاف به خوبی پیش برود.

وی گفت: تحول اقتصادی و منابع انسانی باید دو هدف عمده سازمان اوقاف در سال آینده باشد و این موضوع باید به عنوان محور فعالیت‌ها قرار گیرد.

حجت الاسلام محمدی با تأکید بر محور قرار دادن شرع و قانون در تصمیم‌گیری‌ها در سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: جمع بندی‌ها باید با نظر اکثریت باشد و از نظرهای شخصی جلوگیری کرد و معیار قانون باشد.

وی در پایان تقویت مجموعه نظارتی را خواستار شد و گفت: تقویت مجموعه‌های نظارتی به معنای بی‌اعتمادی به سایر قسمت‌ها نیست، بلکه ضرورت جلب اعتماد مردم و رعایت قوانین شرعی و حقوقی این موضوع را می‌طلبد.

اوقاف و امور خیریه قانون نماینده ولی فقیه تصمیم شخصی محمدی موقوفات تأکید پرهیز سلایق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر